Batožina Laudamotion – Všetky potrebné informácie! (AKTUÁLNE)

Kúpili ste si alebo plánujete kúpiť lacnú letenku s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Laudamotion, ktorá patrí pod Ryanair a lieta do mnohých nových destinácií? Zaujíma vás ako je to s batožinou?

Tip: pozrite si aktuálne akciové letenky Laudamotion.


Malá príručná batožina zdarma

Zdarma ponúka Laudamotion už iba menšiu príručnú batožinu o rozmeroch 40x20x25cm. Môže ísť o batoh, tašku, malý kufrík. Čokoľvek v predpísaných rozmeroch. Odmerajte si vašu batožinu a zvážte či potrebujete dokúpiť väčšiu batožinu alebo si vystačíte s touto malou zdarma. Na kratšie výlety alebo výlety v letných mesiacoch vám často postačí menšia batožina. Prípadne ak cestujete viacerí, stojí za zváženie, že si zakúpi iba niekto z vás väčšiu batožinu a do tej sa zbalíte. Nižšie nájdete možnosti väčšej batožiny za poplatok.


Väčsia príručná batožina na palubu v rámci Priority služby

Ak potrebujete väčšiu batožinu, môžete si dokúpiť službu Priority. Získate tak batožinu o rozmeroch 55 x 40 x 20cm (do 10 kg) plus menšiu batožinu 40 x 20 x 25cm. Obe tieto batožiny si môžete vziať so sebou na palubu a navyše získavate aj prednostný nástup do lietadla. Cena tejto služby je od 6 do 14 € v závislosti od letu. Sumu uvidíte pri kúpe leteniek.

Podpalubná batožina – Chcem si zaplatiť za veľký kufor do podpalubia!

Takže potrebujete sa nabaliť vo veľkom? V tom prípade si priplaťte za kufor do podpalubia. Cena za kufor pri spiatočnej letenke je cca 40-50 €.

TIP: Zvážte koľko kufrov nevyhnutne potrebujete. Môžete letieť napríklad traja, ale dohodnete sa že sa zbalíte všetci do jedného veľkého kufra a náklady si rozpočítate medzi sebou. 

Dokopy si na osobu môžete zobrať až 3 kufre do hmotnosti 20 kg. Pozor za každé kilo navyše je to 11 €!  Ak chcete ušetriť, objednajte si podpalubnú batožinu už pri rezervácii online. Neskôr je poplatok drahší.

Ceny podpalubnej batožiny:

  • Cena keď si objednáte online pri rezervácii alebo do 2 hodín do odletu:
  • 10 kg batožina: od 10 do 17,50 € za jeden smer ak objednávate online a až 25 € ak objednávate na letisku. Čiže spiatočne to výjde 20-35 € za jeden kufor.
  • 20kg batožina: 25 € online za jeden smer. Spiatočne teda 50 € ak objednávate online. Ak objednávate až na letisku zaplatíte až 40 € za jeden smer.

Max rozmery podpalubnej batožiny sú: 81 x 119 x 119 cm.

 

  • Iná batožina? – Bicykel, športové náradie…
  • Bicykel: 60 € (jeden smer) – do 30 kg
  • Veľké športové náradie: 55 € (jeden smer) – do 20 kg
  • Športové náradie 35 € (jeden smer) – do 20 kg
  • Lyže / Snowboard – 45 € (jeden smer) – do 20 kg
  • Golfové náradie – 35 € (jeden smer) – do 20 kg
  • Hudobné nástroje – 55 € (jeden smer) – do 20 kg

Ak neviete a chete kontaktovať Ryanair, môžete v angličtine na tomto čísle: + 44 871 500 5050

 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]