Dovolenka Tunisko 2024

Zbavte sa predsudkov a vydajte sa na dovolenku do Tuniska. Odmenou vám budú nekonečné piesočnaté pláže, chuťové poháriky potešujúca rozmanitá strava, kultúrne zaujímavosti, a v neposlednom rade slnkom zaliate pohodové dni.

tunisko dovolenkaStredozemné more a oázy plné paliem

Dovolenka v sezóne od júna až do septembra zaručuje slnečné a teplé počasie, po akom počas voľných chvíľ túžite. Pozdĺž celého tuniského pobrežia sa ťahajú jemným pieskom obdarené piesočnaté pláže. Pláže sú hotelovým personálom skutočne udržiavané a čisté. Pobyt si rovnako užijete v prístavnom mestečku Port El Kantaoui, ako aj v známych pobrežných letoviskách Sousse, Nabeul alebo Hammamet. Lacnejšiu dovolenku zrealizujete v Tabarke alebo na ostrove Djerba, odkiaľ je Sahara len na skok.

Bezpečnosť v Tunisku aj pre rodiny s deťmi

Tuniská vláda v súčasnosti zvýšila bezpečnostné opatrenia v hoteloch a v turistických destináciách. Medzi opatrenia eliminujúce riziká patria napríklad v hoteloch zabudované detektory kovov, bezpečnostné pásy, zrkadlá pod vozidlami či viditeľná prítomnosť polície. Návštevníci Tuniska sa na internete vyjadrili, že v krajine sa počas dovolenky cítili vítaní a v bezpečí. Tunisko je považované za jednu z najbezpečnejších krajín v regióne. Cestujúci by mali dodržiavať kultúrne zvyklosti a pravidlá danej moslimskej krajiny, voliť konzervatívnejšie oblečenie, rešpektovať nepodávanie alkoholu na určitých miestach, a byť v súlade s bezpečnostnými pokynmi danej destinácie.

All inclusive dovolenka v Tunisku

Pri návšteve Tuniska si určite nenechajte ujsť možnosť využiť all inclusive služby. Rozdiel oproti polpenzii je naozaj zanedbateľný a vzhľadom na nadsadené ceny v hoteloch a reštauráciách, stáva sa táto možnosť tak ideálnou voľbou pokojného priebehu dovolenky i spokojného žalúdka.  

Tuniské dobrodružstvá

Ak sa chystáte aspoň na chvíľu opustiť svoje ležadlo na pláži, pokochajte sa zaujímavými tuniskými miestami a mestečkami. Vyskúšajte štvorkolky, ktorými prebrázdite púštnu krajinu. Dávny sen vám splní jazda na ťave spojená s nakuknutím do beduínskej dedinky. Po ceste môžete naraziť na soľné jaskyne a pokojne ochutnať čerstvé figy. Pred neutíchajúcou horúčavou sa schováte v pohorí Atlas. Lesy sú tu tvorené ihličnatou makchiou a listnatými dubmi. Pokojne vybehnite aj na nejaký ten kopec a plnými dúškami si užívajte prekrásny výhľad na šíre more.

Nákupy, múzeá, pamätihodnosti

Tuniské mestečká sú povestné svojimi Medinami. Každé z nich má jednu. Je to centrum obchodu, plné úzkych romantických uličiek, obohnané hradbami. Vzduchom sa šíri príťažlivá vôňa korenín a ovocného tabaku. Potešte sa drobnosťami a obdarujte sa suvenírmi, typickými pre túto orientálnu krajinu. Pripravte sa na zjednávanie a nebojte sa, tuniskí predavači vám neublížia, je to ich turistické divadlo, ktorým poukazujú na vlastné obchodnícke majstrovstvo. Môžete navštíviť aj miestnu mešitu, samozrejme, adekvátne zahalení. Najväčšia a najznámejšia Medina sa nachádza v hlavnom meste Tunise, kde zažijete tú najautentickejšiu trhovú atmosféru.

Predmestie hlavného mesta tvorí neopakovateľné a minulosťou opradené Kartágo, ktoré je vďaka rímskej architektúre, najväčším turistickým lákadlom. Pre historikov a umeleckých nadšencov sa neďaleko Kartága nachádza národné múzeum Bardo, mapujúce tisícročný kultúrny vývoj tejto krajiny.

Nechajte sa tiež očariť rozprávkovým mestečkom Sidi Bou Said, charakteristickým svojimi tradičnými bielo-modrými domčekmi stojacimi na prudko sa zvažujúcom svahu priamo do mora. Po miestnych schodoch sa tu prebehla aj slávna filmová Angelika.

Na dovolenku vezmite aj svoje ratolesti, jemnučký piesok im poskytne dokonalé hodiny hier a zábavy priamo na pláži, a vďaka nim môžete tiež navštíviť najväčší park v krajine – Belvedere. Nachádza sa tu galéria, turecký pavilón či ZOO.