Batožina Laudamotion – Všetko čo potrebujete vedieť o nových pravidlách pre batožinu!

laudamotion nové lietadlo
  • Laudamotion ruší od 31.3. vačšiu príručnú batožinu zdarma
  • Táto zmena sa týka všetkých ktorí kúpili letenky 21.februára a neskôr
  • Ak ste kúpili letenky pred 21. februárom a letíte 31. marca a neskôr, máte zdarma v rezervácii odbavenú batožinu do 10 kg
  • Ak letíte pred 31.marcom, Laudamotion vám vezme väčšiu príručnú batožinu (55x40x20 – 10kg max) zdarma do podpalubia na bráne.

Ako sme vás prednedávnom informovali. Na stránkach Laudamotion sa objavila nová informácia o zrušení príručnej batožiny zdarma. Objavili sme to celkom náhodou a po tom ako sme o tom informovali, Laudamotion tieto informácie zo svoho webu stiahol. Zrejme bolo ešte priskoro a nečakali, že sa to tak rozkríkne do sveta. Informovali sme o tom skôr ako o tom oficiálne informoval samotný Laudamotion ?

Laudamotion pridal do pravidiel informáciu, že pre lety od 31. marca, už nebudú mať pasažieri zadarmo väčšiu príručnú batožinu, ktorú im Laudamotion mohol vziať zdarma do podpalubia. Toto pravidlo začalo platiť pre všetky lety od 31. marca, ktoré ste si zakúpili 21. februára a neskôr.  

Čo to znamenalo? Všetci tak získali vďaka tejto informácii čas nakúpiť letenky ešte pred 21. februárom a získať tak väčšiu batožinu ešte zdarma. Aj keď ste plánovali letieť v lete alebo v decembri. 

Laudamotion zaslal tieto dni zákazníkom email (viď nižšie) s informáciou, že ak si zakúpili letenky pred 21. februárom a letia 31. marca alebo neskôr, tak im ZADARMO pridáva do rezervácie odbavenú batožinu o hmotnosti maximálne 10kg (55x40x20cm). Je to tá batožina, ktorú musíte odovzdať na odbavovacom pulte, ihneď ako pridete na letisko. Ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Výhodou je, že v tejto batožine môžete mať aj tekutiny alebo ostré predmety, ktoré by ste v príručnej batožine mať nemohli.

Ak ste si letenky zakúpili 21. februára a neskôr a letíte 31.marca a neskôr, máte zdarma žial už iba malú príručnú batožinu. Čokoľvek väčšie si musíte prikúpiť.  Sú dve možnosti:

  • kúpiťe si priority boarding s cenou 6-10€ za let(umožní vám zobrať si na palubu aj väčšiu batožinu 55x40x20cm)
  • kúpiťe si 10kg batožinu do podpalubia s cenou 10-12€ za let. alebo 20kg batožinu od 20 € za jeden smer (let)

Ak máte let pred 31.marcom, platia pre vás ešte staré pravidlá – zadarmo si môžete vziať väčšiu príručnú batožinu, ktorú vám môžu na bráne vziať do podpalubia.

Batožina Laudamotion - Všetko čo potrebujete vedieť o nových pravidlách pre batožinu!

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?