Airbnb chystá horúce novinky – zážitky, letenky či dovoz jedla!

Airbnb logo

Airbnb.com je služba, ktorá za posledné roky rastie neuveriteľným tempom. Niet sa čomu čudovať. Rastú minimálne tak rýchlo ako trend individuálneho cestovania. Práve na túto cieľovú skupinu sa firma zameriava a očividne slávi úspech všade vo svete. 

A to všetko napriek tomu, že sú im kladené polená pod nohy na každom kroku. O rôznych zákazoch v Berlíne či v New Yorku, sme vám už písali dávnejšie.

Zážitky priamo s miestnymi

Pri ubytovaní však firma skončiť nechce. Po tom, čo sa do veľkej miery rozbehlo ubytovanie u domácich a stalo sa populárnou súčasťou cestovania prichádza firma s ďalším nápadom – umožniť miestnym spraviť cestovateľom rovno aj program. 

Ako si to predstaviť? Spravíte si výlet napríklad do Tokia, zistíte že máte pár dní čas a neviete čo s ním, tak si prejdete ponuky na Airbnb a objednáte si napríklad kurz samurajského bojovníka. Pri Los Angeles to môže byť napríklad surfovanie alebo pri Nairobi výlet za prírodnými krásami v okolí s domácim, ktorý to tam má prejdené skrz na skrz.

Samuraj - Airbnb„Keď sme rozbiehali náš hlavný biznis – sprostredkovanie krátkodobých prenájmov, ľudia nám hovorili, že by sa radi zapojili, no nemajú vhodný byt na ubytovanie. My im teraz dávame novú možnosť ako pohostiť cudzincov odlišným spôsobom“ – hovorí Andrew Verbitsky, manažér Airbnb pre strednú a východnú Európu.

Aktuálne je možné rezervovať si zážitky len v najväčších mestách sveta ako je Tokyo, Los Angeles, Miami a podobne, postupne sa však služba začne rozširovať aj ďalej. Je to otázka niekoľkých mesiacov.

Aj keď si spoločnosť berie ako províziu omnoho väčšiu čiastku – 20% zo zaplatenej sumy, očakáva sa, že stále budú tieto sumy omnoho nižšie ako tie, ktoré by ste platili u rôznych cestovných kancelárii či spoločností. Tie si pri podobne atraktívnom zážitkovom turizme často krát pridávajú priam astronomickú prirážku.

Okrem toho sprevádza novinku aj vyššia bezpečnosť. Podľa informácii, ktoré sú dostupné budú musieť svoju totožnosť preukázať aj hostitelia aj hostia napríklad skenom občianského preukazu, pasu či napríklad aj vodičáku. Tak aby bolo v každom prípade jasné o koho ide. 

Cez mobilnú aplikáciu Airbnb si aktuálne ponuky zážitkov pozriete najlepšie. Nájdete je pre Android TU a pre Apple TU. Viac sa o novej službe môžete dočítať na tejto stránke

Zážitky na AirbnbAirbnb nekončí a chystá ďalšie novinky

Hovoríte si, že už nič viac vymyslieť nemôžu a tu pôsobnosť Airbnb bude končiť? Mýlite sa. Spoločnosť chystá aj ďalšie novinky, ktoré budú patriť celkom určite k tým s prívlastkom „revolučné“. Diskutuje sa predovšetkým o donáške jedla a taktiež aj letenkách.

Minimálne to ako bude koncept predaja leteniek vyzerať budeme veľmi pozorne sledovať. Predovšetkým to, ako to samotné Airbnb uchopí, keďže pri predaji ubytovania a najnovšie aj zážitkov ide o celkom originálne koncepty. Možno sa nejakého toho prekvapenia dočkáme aj pri letenkách

Ako získať kredit na Airbnb.com úplne zadarmo?

Ak ešte nie si na Airbnb.com, určite tak urob a pri plánovaní svojich výletov si prejdi aj ponuky na tomto webe. Často krát, predovšetkým v západných krajinách môžeš ušetriť veľmi slušné čiastky za ubytovanie. 

Ak sa budeš registrovať na Airbnb, môžeš sa zaregistrovať aj cez náš odkaz a podporiť nás. Ty tým získaš vstupný bonus 15-30€(záleží na období, je to celkom premenlivé koľko Airbnb dáva) a my tiež dostaneme nejaké to euro, keď si prvý krát napríklad nejaké to ubytovanie zarezervuješ.

Získať kredit na Airbnb 15-30€

Zážitky

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?