Za tri roky chce navštíviť všetky krajiny sveta, chýba jej už len málo

Aktuálnou hviezdou svetových médii sa stala mladá Američanka Cassandra de Pecol. Má 27 rokov a známou je kvôli „Expedícii 196“. Jej cieľom je navštíviť všetky autonómne krajiny sveta v čo najkratšom čase. Ak bude najrýchlejšia, čaká ju zápis do Guinessovej knihy rekordov. Navyše, bola by prvou ženou, ktorá precestovala celý svet.  Už teraz je tou najmladšou, ktorej sa podarilo navštíviť toľko krajín. K splneniu rekordu  vraj zostáva  menej ako 15 štátov.

Podľa údajov na jej oficiálnej stránke zatiaľ navštívila už 181 krajín. Iné zdroje uvádzajú, že číslo pochádza z júla tohto roku, to znamená, že pravdepodobne už bude vyššie.

Celú expedíciu si pod záštitu zobral Medzinárodný inštitút pre mier prostredníctvom turizmu.
Cassie už vraj ako malá túžila spoznávať iné krajiny a kultúry. Podarilo sa jej premeniť svoj sen na realitu a zároveň ho prepojiť s dobrou myšlienkou. Myslí „zeleno“ a podporuje udržateľné cestovanie a verí že podpora turizmu a cestovania je cestou k mieru.
My, čo cestujeme, jej plne rozumieme. Cestovanie ničí bariéry, stereotypy a predsudky. Zistíme, že človek na opačnej strane pologule je predsa len rovnaký ako my.
Pracuje na dokumentárnom filme a po návrate plánuje mnoho prezentácii a diskusii o motivácii a odvahe venovať sa naplno veciam, ktoré nás robia šťastnými. Svoju pozornosť chce venovať najmä mladým a ženám.

Expedícia už stála okolo 200 tisíc dolárov. Tieto peniaze získala od rôznych sponzorov.

 

https://www.instagram.com/p/BHosbGBDDdz/

https://www.instagram.com/p/BDlJs2chd3p/

https://www.instagram.com/p/8Q4oW3Bd6G/

https://www.instagram.com/p/5nfv1ghd_Y/

https://www.instagram.com/p/BIjvQ1ADXzq/

Zdroj titulnej fotografie: instagram.com

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno