VIDEO: Lietadlo Boeing 787 po prvýkrát v histórii pristálo v Antarktíde!

Prvýkrát v histórii Boeing 787 Dreamliner, schopný prepraviť viac ako 300 cestujúcich, úspešne pristál na antarktickom letisku Troll a priviezol 45-členný výskumný tím Nórskeho polárneho inštitútu.

Camilla Brekke, riaditeľka Nórskeho polárneho inštitútu, vyhlásila: „Pristátie takéhoto veľkého lietadla otvára nové možnosti pre logistiku na letisku Troll“.

Do budúcna to umožní priniesť v jedinom lietadle viac nákladu. Nórsky Polárny Inštitút poukazuje na ekologické výhody do budúcna. „Tento krok môže pomôcť znížiť celkové emisie a ekologickú stopu v Antarktíde,„. Namiesto starších lietadiel, ktoré do Antarktídy museli lietať častejšie, bude do budúcna stačiť menšie množstvo letov moderného Boeingu 787 Dreamliner.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Letisko Troll je 3km dlhý pás modrého ľadu a je možné na ňom pristávať iba v období od októbra do marca.

Let prevádzkovala letecká spoločnosť Norse Atlantic Airways, ktorá vyjadrila hrdosť nad tým, že mohla byť súčasťou tohto historického okamžiku. „Radi by sme vyjadrili našu úprimnú vďaku Nórskemu inštitútu pre polárny výskum, ktorý nám zveril tento dôležitý let.“ uviedla spoločnosť.

Tento prelomový let predstavuje nielen technologický pokrok, ale aj nový rozmer pre medzinárodnú spoluprácu a environmentálnu udržateľnosť v jednom z najextrémnejších prostredí našej planéty.

Zdroj: sky.com

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)