Vianočné trhy vo Viedni: ktoré navštíviť a ktoré vynechať?

radnica Viedeň
Najnavštevovanejšie trhy vo Viedni sú na Rathausplatz

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s tým priamo úmerne stúpa preplnenosť obchodných centier. Nenechajte sa však ovládnuť predvianočným stresom a radšej si toto obdobie užite – napríklad aj na vianočných trhoch vo Viedni. Zistili sme pre vás, ktoré trhy sa oplatí navštíviť, a ktoré by ste naopak mali vynechať.

TIP: z Bratislavy sa do Viedne môžete najlacnejšie dostať autobusom so spoločnosťami Slovak Lines alebo Flixbus – cena spiatočného lístka začína od 9,8 €. Ak preferujete vlak, môžete si kúpiť kombinovaný lístok na vlak aj viedenskú MHD (autobusy, metro, električky) a voziť sa neobmedzene celý deň s jedným lístkom. Keď  si budete kupovať lístok na vlak do Viedne, jednoducho povedzte, že chcete aj na MHD.

Winter im MQ

Námestie medzi múzeami Mumok a Leopold (MuseumsQuartier) je miestom, ktoré v predvianočnom období vyhľadávajú najmä mladí ľudia. Zabudnite na šálky v tvare čižmičky alebo staré vianočné hity – toto miesto predstavuje modernú verziu vianočných trhov, ktorú skrátka musíte navštíviť. Do rytmu vám bude hrať DJ ochutnať môžete napríklad mangový punč.

Na námestí sa navyše nachádzajú malé prístrešky, ktoré okrem toho že vás ochránia pred nepriaznivým počasím, tak v noci vďaka farebnému osvetleniu vytvárajú príjemnú atmosféru. Pre tých hravejších tu sú k dispozícii autíčka na ovládanie alebo curlingové dráhy.

Otvorené do 23. decembra 2019

MuseumsQuartier Viedeň
V každom prístrešku nájdete inú výzdobu a ponuku – nudiť sa tu určite nebudete.

Karlsplatz

Len dve zastávky metra od hlavnej stanice sa nachádza známe námestie Karlsplatz, na ktorom sú aj tento rok vianočné trhy. Tieto naopak potešia rodiny s deťmi alebo viac eko-zmýšľajúcich ľudí. V drevených stánok nájdete rozličné dizajnérske kúsky od lokálnych umelcov alebo napríklad aj vyhľadávaný bio jablkový punč. Čo sa týka jedla, k dispozícii tu sú aj vegánske verzie a bio kvalita potravín je taktiež samozrejmosťou.

Ak hľadáte originálne darčeky, určite tento trh navštívte. Každý zo stánkov musí totiž ponúkať vlastné produkty a preto tu nenájdete tuctové suveníry alebo čínsku výrobu. Atmosféra je taktiež veľmi príjemná, pretože nejde o vyslovene turistický a preplnený trh, ako je to v prípade najznámejšieho trhu na Rathausplatz.

Otvorené do 23. decembra 2019

Karlsplatz Viedeň
Nočný pohľad na Karlskirche.

Spittelberg

Zabudnite na preplnené námestie Márie Terézie (ďalší z turistických trhov) a vydajte sa objavovať lokálny trh v neďalekej štvrti Spittelberg. V úzkych kamenných uličkách nájdete galérie, dizajnérske obchodíky či organické potraviny. Ochutnajte jeden z ovocných punčov a vychutnávajte si túto čarovnú atmosféru ako domáci.

Návštevu tohto trhu si však radšej naplánujte na ranné alebo poobedné hodiny, pretože úzke ulice môžu byť vo večerných hodinách príliš plné a to môže pokaziť váš zážitok.

Otvorené do 23. decembra 2019

Vianočné trhy vo Viedni: ktoré navštíviť a ktoré vynechať?

Belvedér

Menší vianočný trh pred palácom Belvedér je na rozdiel od ostatých otvorený až do Silvestra. Ponukou jedál a suvenírov sa však nelíši od tradičných turistických trhov, no je rozhodne komornejší a menej preplnený. Spojiť to môžete s návštevou múzea – v Upper Belvedere Palace nájdete diela napríklad od Gustava Klimta, Moneta či Van Gogha.

Otvorené do 31. decembra 2019

Belveder Viedeň
Palác Belvedér počas vianočných trhov.

Schönbrunn

Ak si chcete užiť vianočnú atmosféru aj po sviatkoch, na vianočnom trhu pri zámku Schönbrunn to nie je problém. Až do piateho januára totiž môžete navštíviť tento obľúbený trh – a to nie len medzi turistami, ale aj domácimi. Vyše 80 stánkov ponúka suveníry a darčeky ručnej výroby, kvalitné potraviny a množstvo jedál, z ktorých si budete mať problém vybrať.

Otvorené do 5. januára 2020

Schönbrunn Viedeň
Vstup na vianočné trhy pri zámku Schönbrunn.

TIP: síce majú vianočné trhy svoje čaro v noci, odporúčame naplánovať si výlet do Viedne buď cez týždeň, alebo ak cez víkend, tak rozhodne počas dňa. Vyhnete sa tak masám turistov. 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?