Viac ako 63 000 Pakistancov, ktorí stratili prácu kvôli COVID-19, vysádza obrovské množstvo stromov po celej krajine(+VIDEO)

les

Poďme pekne od začiatku. Pakistan je jedna z krajín, ktorá sa ešte v roku 2014 zaviazala, že pomôže v boji za stabilnú klímu a verejne vyhlásila, že má v pláne vysadiť viac ako 10 miliárd stromov po celej krajine.

Vysádzanie stromov a zamedzenie masového výrubu lesov, ktoré už máme, je podľa vedcov z celého sveta jedna z dôležitých častí skladačky, pre to, aby sa nám podarilo minimálne spomaliť aktuálny trend otepľovania klímy.

Tento program funguje dodnes a desaťtisíce Pakistancov pravidelne sadia stromy po celej krajine – pričom za posledné desaťročie už ide o stovky miliónov, ktoré sa im podarilo vysadiť.

S príchodom Covid-19 bol na nejaký čas program vysádzania stromov zastavený. Netrvalo to však dlho a premiér stanovil pre tento program výnimku. Dnes sa nakoniec vysádza v omnoho vyššej miere ako v minulosti.

Prečo? Vláda sa rozhodla podporiť ľudí, ktorí stratili prácu kvôli aktuálnej kríze a platí ďalším viac ako 63 000 ďalším pracovníkom za vysádzanie stromov. Nejde o veľké sumy – ide však o podporu určenú predovšetkým na to, aby mali ľudia v krajine bez príjmu vôbec z čoho vyžiť.

Momentálne je teda v programe zamestnaných tri krát viac ľudí v porovnaní s normálom a aj sadenie stromov vo viac ako 200 miliónovom Pakistane nabralo omnoho rýchlejšie tempo.

Video o programe 10 Billion Tree Tsunami:

Zdroje: UpWorthy, Medium

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?