USA sa otvárajú od 8. novembra pre plne zaočkovaných

USA - americká vlajka
By: Mike Mozart - CC BY 2.0

Biely dom oznámil dátum, odkedy sa dostanete do USA ako plne zaočkovaný turista. Tým dlho očakávaným dátumom má byť 8. november.  Skončí sa tak takmer rok a pol dlhé čakanie a začína sa tak obdobie tipov na letenky do USA 🙂 Máme čo robiť. Otázka kedy sa otvorí USA sa objavovala v našich správach veľmi často.

Aké budú teda podmienky?

  1. Potrebujete mať potvrdenie o očkovaní uznávanými vakcínami. Dva týždne po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo dva týždne po jednodávkovej (Johnson & Johnson).
  2. maximálne 72 hodín starý negatívny test na COVID.

Uznávané vakcíny v USA:

  • AstraZeneca
  • Johnson & Johnson
  • Moderna
  • Pfizer-BioNTech
  • Sinopharm
  • Sinovac

Sputnik sa tam ziaľ zatiaľ nenachádza. Ale u nás nie je veľa ľudí očkovaných sputnikom. Problém by to mohol byť skôr pre maďarských turistov.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

1 komentár

  1. Podmienky pre vstup do USA sú protizákonné, a porušujú zákony EU ako aj utláčajú neočkované osoby. Ale čo bi ste čakali od USA. Porušovanie zákonov iných krajín je ich obľúbené hobby. Takže do USA už v tomto živote nepoletím.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.