Železnica, ktorá sa zmenila na miesto zamilovaných, umelcov a fotografov

tunel
By: Marcin Grabski - CC BY 2.0

Tunel lásky je jeden z najromantickejších miest na Ukrajine. Láka páry, novomanželov, ale aj zvedavcov, ktorí sa rozhodnú prísť obdivovať netradičný úkaz. Tunel v poslednej dobe nabral na popularite aj vďaka scenérii, ktorú častokrát využívajú umelci či fotografi.

Jedinečná krása tohto miesta v poslednej dobe zaujíma veľkú pozornosť. Tunel lásky láka svojou čarovnou krásou turistov z celého sveta. Mnohí tvrdia, že návšteva tohto miesta je nezabudnuteľná skúsenosť, ktorú by si nik nemal nechať ujsť (o romantikoch nehovoriac).  Tunel lásky na Ukrajine je úžasným príkladom toho, čo sa stane, keď je prírode umožnené rásť okolo umelých infraštruktúr. Toto miesto často navštevujú aj umelci a fotografi, najmä pre svoju krásnu scenériu, ale aj inšpiratívnu atmosféru.

fotenie  
By: Marcin GrabskiCC BY 2.0

Čarovná železnica

Tunel lásky totiž nevznikol len tak sám od seba, alebo zapríčinením prírody. Ide o železničnú trať, ktorá leží 7 kilometrov od mesta Klevan na Ukrajine. Trať vedie smerom k obci Orzhiv, v ktorej blízkosti sa rozdeľuje na dve časti. Jedna trať vedie ku Klevanu a druhá k tajnej vojenskej základni, ktorá pochádza z obdobia studenej vojny a ukrýva sa v lese. Počas tohto obdobia boli stromy popri trati zasadené úmyselne, aby zakryli prepravu vojenského vybavenia. Vojenská základňa na tomto mieste je pravdepodobne ešte stále v prevádzke. Železnica premenila kúsok lesa do jedinečného a výnimočného tunela.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Trať je dlhá 3 kilometre a v dnešnej dobe ju využívajú najmú priemyselné nákladné vlaky, ktoré prevádzkuje drevárska továreň v obci Orzhiv. Brezové stromy z celej Ukrajiny sú prevážané do miestnej továrne, kde sa premieňajú na preglejkové panely. Hotové materiály sa potom prevážajú na železničný uzol Klevan a odtiaľ smerujú na trhy západnej Európy. Vlaky na tomto mieste premávajú zvyčajne dva až trikrát denne.

tunel  
By: Marcin GrabskiCC BY 2.0

Špecifická atmosféra v každom ročnom období

Tunel mení svoju podobu v závislosti od ročného obdobia. V plne zelenej farbe ho môžete vidieť od polovice mája až do konca augusta. V žltých farbách sa zas ukazuje počas septembra až do polovice októbra. Každé z ročných období dodáva tomuto miestu špecifickú atmosféru. Miestni obyvatelia hovoria, že aj počas zimy je tunel lásky mimoriadne očarujúci, keď napadne vrstva snehu.

V lese ukrytá železnica je považovaná za miesto požehnania pre páry. Návšteva tunala zanecháva romantickú náladu a nezvyčajné emócie, ktoré sú spájané s nádejou na pravú lásku. V mnohých prípadoch sem prichádzajú aj snúbenci či mladomanželia na medové týždne.

Železnica, ktorá sa zmenila na miesto zamilovaných, umelcov a fotografov  
Zdroj: flickr.com

K tunelu sa viaže aj porekadlo. Mnohí veria, že ak sa dvojica cez tunel prechádza držiac sa za ruky, splnia sa im ich želania. Tie sa splnia však len za predpokladu, že je ich láska úprimná.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?