Nákupný sprievodca – ako vybrať módne tenisky pre dámy? (nielen na cesty)

Darmo by ste vo svete obuvi hľadali niečo všeobecne populárnejšie ako tenisky. Tie totižto nesmú chýbať ani v dámskych, ani v pánskych zbierkach. Pramení to najmä z ich pohodlnosti a univerzálnosti. A keďže na obuv si spravidla viac potrpia dámy, spísali sme pre vás tohto nákupného sprievodcu. Dozviete sa v ňom, ako vybrať módne tenisky pre dámy.

Koniec koncov, správny výber tenisiek je rozhodujúci aj pri cestovaní a lietaní za spoznávaním celého sveta.

Prečo si vybrať práve tenisky?

Ako sme spomenuli už o čosi vyššie, popularita tenisiek pramení najmä z ich pohodlnosti a univerzálnosti. Predstavujú ideálnych parťákov nielen na kratšie vychádzky, ale takisto na dlhé cesty – pokojne aj na druhú stranu Zeme. Navyše, perfektne sa hodia prakticky k čomukoľvek. Áno, to je tá univerzálnosť, ktorú sme zmieňovali. Džínsy, šortky, legíny, sukne, šaty – pri tom všetko môžu vyzerať správne zvolené tenisky fantasticky.

Ako vybrať módne tenisky pre dámy?

V rámci výberu módnych tenisiek pre dámy by sme vyzdvihli najmä 3 dôležité faktory, ktorý sú:

  • veľkosť
  • materiál
  • farba

Veľkosť tenisiek

Samozrejme, na prvý pohľad to môže vyzerať ako absolútna banalita. Vo svojej podstate však ide o vôbec najdôležitejší parameter výberu akejkoľvek obuvi. Upozorňujeme naň hlavne z toho dôvodu, že keď náhodou nakupujete tenisky online, mali by ste poznať vašu veľkosť doslova a do písmena 100-percente.

Pozor! Číslovanie sa môže u jednotlivých značiek líšiť. To, že vám sedia jedny tenisky určitej veľkosti, neznamená, že vám budú automaticky sedieť aj tenisky tej istej veľkosti od iného výrobcu.

Materiál tenisiek

Čo sa týka materiálu tenisiek, na ten sa zvykne prihliadať najmä v závislosti od toho, počas akých ročných období plánujete dané tenisky nosiť. Zatiaľ čo v lete oceníte najmä vzdušné tenisky z ľahkých textilných materiálov, ktoré eliminujú potenie nôh, tak počas sychravého jesenného počasia vám dozaista padnú vhod kožené či nepremokavé tenisky.

Náš tip: Nielen vzhľadom na počasie, ale aj kvôli dlhšej životnosti tenisiek vám odporúčame vlastniť viacero párov. Môžete ich tak striedať podľa aktuálnej potreby, pričom vám vydržia podstatne dlhšie ako keby ste mali nosiť dookola jedny a tie isté. Pozrite si napríklad sneakers na answear.sk, kde si určite vyberiete modely využiteľné počas celého roka.

Farba tenisiek

Farba je ďalším dôvodom, prečo vlastniť hneď viacero párov tenisiek. Áno, je pravdou, že biele či čierne tenisky sú vhodné v podstate ku všetkému, no určite nie je na škodu mať v zbierke aj pestrejšie modely, ktoré dokážu príjemne a originálne osviežiť váš outfit.

Ďalšie dôležité parametre

Okrem veľkosti, materiálu a farby by ste mali brať pri výbere módnych tenisiek pre dámy do úvahy aj ďalšie dôležité parametre, ktoré sú však najmä individuálnou záležitosťou. Za zmienku stojí najmä:

  • strih
  • výška
  • podrážka
  • spôsob obúvania, resp. šnurovanie

Ktoré módne tenisky budú najlepšie na dlhé cesty?

Či už do lietadla, alebo rovno na potulky svetovými metropolami oceníte módne tenisky, ktoré budú predovšetkým pohodlné. Nie je totižto nič horšie, ako keď vás obuv otlačí počas prvého dňa na výlete. Vyberajte si preto také tenisky, ktoré budú mať hlavné pevnú podrážku a mäkkú vnútornú výstelku – najmä v oblasti piat a malíčkov. Okrem toho si všímajte aj váhu tenisiek. Na cestách totižto platí, že čím ľahšie tenisky, tým lepšie tenisky. A ak neviete, kde také módne tenisky pre dámy nájsť, zavítajte na https://answear.sk/, kde si v konečnom dôsledku vyberú nielen dámy, ale aj páni a deti.

 

Tento článok vznikol ako sponzorovaná spolupráca s Answear.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?