Talianské Rimini a veľký prehľad miestnych pláži

Pohľad no more ožiarené slnkom
Pláž v Rimini (freepik)

Jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii v Taliansku je mesto Rimini. Pripadá mu aj pomenovanie Slnečná riviéra. Niet sa čo čudovať. Viac ako pätnásť kilometrov dlhá pláž s bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora, množstvo vodných atrakcií či prístup k slnečníkom i lehátkam. Rimini je najväčšie mesto v regióne Emilia-Romagna. Nachádza sa na východnom pobreží v severnej časti štátu. Je to vhodná dovolenka nielen pre rodiny s deťmi. Cesta autom zaberie iba okolo 9 hodín a ceny ubytovania sú výrazne lacnejšie oproti, napríklad Benátskej riviére.

Kam na výlet?

 1. Castel Sismondo

Túto veľkolepú stavbu, Castel Sismondo, navrhol a dal postaviť známy taliansky šľachtic Sigismondo Pandolfo Malatesta na znak jeho moci a dôstojnosti. Hrad vybudovali v strategickej zóne v blízkosti hradieb obklopujúcich vtedajšiu Rímsku ríšu. Na stavbe sú použité viaceré architektonické štýly, a tak vyniká svojím vzhľadom. V minulosti mal 160 okien, 6 vysokých veží i 4 padacie mosty. V súčasnosti je rozdelený na štyri časti: ústredňa, krídlo Isotta, nádvorie a Maschio, očarujúca časť komplexu.

Hrad z kameňa
Castel Sismondo (Depositphotos)

 

 1. Mirabilandia Theme Park

Miesto, kde sa môže vyblázniť celá rodina! Tento zábavný park ponúka pomalšie pre najmladších, až po mega rýchle húsenkové dráhy pre najodvážnejších dospelákov. Zábavný park pre všetky vekové kategórie. Ak máte radi dobrodružstvo, určite neváhajte.

 

 1. Giovanni Paolo II

Čo robiť, pokiaľ máte dosť plných pláži a teplého mora? Príjemný deň môžete stráviť v krásnom parku Giovanni Paolo II. Miesto pre piknik, nenáročnú prechádzku, šport či príjemnú relaxáciu v tieni stromov. Park sa rozprestiera na juhu Rimini vedľa Kongresového paláca.

 

 1. Piazza Cavour

Historické centrum mesta Rimini, Piazza Cavour, disponuje zaujímavými budovami, miestnym trhoviskom, radnicou či rôznymi reštauráciami a kaviarňami. V blízkosti môžete navštíviť slávne múzeum Museodella Citta. Na exkurzii uvidíte 1500 relikvií, starodávné mince, archaické chirurgické vybavenie plus známe umelecké diela od vysokorenesančného maliara – Giovanni Bellini. Milovníkov kultúry určite očarí luxusné divadlo Teatro Galli.

 

 1. Chrám Malatestiano

Nedokončená budova alebo inak chrám Malatestiano leží na ulici Via IV Novembre. Bol postavený v 9. Storočí, no „dokončenia“ sa oficiálne dočkal až o 5 storočí neskôr. Pýši sa vo vnútri krížom od Giotta di Bondone, renesančného maliara a architekta, a štukovanými dielami. Kde je vlastne Malatestiano nedokončené? Namiesto centrálnej veži sa nám naskytne pohľad iba na holý tehlový múr… alebo to tak malo byť?

Stavba z bieleho kameňa
Chrám Malatestiano (freepik)

Výlet si tiež môžete spraviť do jedného z najbohatších miest Talianska- známej Bologne. Z Rimini je to len 124km, čo predstavuje necelú hodinu a pol cesty autom alebo vlakom. Ak sa vyberiete smerom na západ, určite sa nezabudnite zastaviť v San Marine, čiže v Sanmarínskej republike, najmenšom štáte v Európe. Od Rimini je vzdialená iba 14,5km.

 

Prehľad pláži

V Taliansku majú miestne pláže svoj systém označovania. Sú totiž rozdelené do 9 oblastí, ktoré sa ďalej členia na menšie subpláže. Všetky disponujú toaletami, verejnými sprchami, miestom na odkladanie cenností, záchrannými vežami, zdravotným zariadením a malým detským ihriskom. Nemusíte sa ani báť, že budete „odtrhnutí“ od sveta. Bezplatné WiFi pripojenie má väčšina pláži.

Severné pláže:

Hlavná oblasť Príslušné čísla k subplážam
San Giuliano xx
Rivabella 1-13
Viserba 14-38
Viserbella 39-55
Torre Pedrera 56-76

 

Južné pláže :

Hlavná oblasť Príslušné čísla k subplážam
Marina Centro 1-80
Bellariva 81-95
Marebello 96-106
Rivazzurra 107-130
Miramare 131-150

 

 TOP 6 najlepšie hodnotených:

 1. Bagno Egisto 38
 2. Bagno 84 Graziano
 3. Bagno 55 Rimini
 4. Bagno Rudy 144-145
 5. Marina di VIserbella 48-49
 6. Le Spiagge
Plná pláž zelených slnečníkov
Pláž v Rimini (freepik)

Rimini ponúka svojim návštevníkom mnoho možností, ako pestro stráviť letnú dovolenku. Vodné či rekreačné športy, pláže, múzea a historické budovy. Ani jeden člen „dovolenkovej posádky“ neostane sklamaný.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 20

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?