volotea logo

Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy0
Jedlo0
Palubný personál0
Cena/kvalita0
Lety na čas0
Pohodlie0
Celková spokojnosť0

Volotea jedna z najnovštích leteckých spoločností, ktorej lety sú blízko Slovákom. Z Viedne sa viete dostať za prijateľné ceny do Talianska, Francúzska a Španielska. Španielska aerolinka spustila prevádzku iba v marci 2012, aktuálne lieta do 52 destinácii.

Ak sa prihlásite na odber newslettra, pomerne často si nájdete v pošte zaujímavé ponuky na letenky, ktorých cena začínajú od 5 €. Volotea pracuje na vybudovaní komunity, preto vás za zdieľanie a registráciu vašich známych odmení 10 €, ktoré si môžete uplatniť pri kúpe letenky. 10 € tiež dostane osoba, ktorá sa na základe vášho pozvania registruje.

Volotea v roku 2017 získala ocenenie TripAdvisor Traveller's Choice. Okrem toho bola Volotea vyhlásená za najlepšiu španielsku aerolinku roku 2017.

Výber letenky a rozmery batožiny

Pri vyhľadávaní letov máte možnosť, okrem klasickej voľby podľa destinácie, nastaviť si rozpočet na cestu a pátrať po výhodných letenkách v určenej cene. Najnižšiu cenu v danom období vám v prehľadnom kalendári ukáže červenou.

volotea bookovanie letenky

K štandardnej tarife si po zadaní údajov pasažiera môžete vybrať z dvoch extra služieb:

  • COMBO – výber sedadla a FLEX, s ktorým môžete robiť neobmedzené zmeny letov alebo ich zrušiť bez toho, aby ste prišli o peniaze,
  • COMBO PLUS – naviac máte jednu batožinu, XL sedadlo v prvom rade, expresný nástup do lietadla a jedlo.

flex zmeny v letenke

Príručná batožina musí spĺňať rozmery 55 x 40 x 20 centimetrov + si môžete zobrať malú tašku s rozmermi 35 x 20 x 20 cm. Spolu ich váha nesmie prekročiť 10 kg.

Okrem extra služieb ponúka Volotea možnosť prihlásiť sa do programu Supervolotea, s ktorým získate zľavy na štandardné tarify, expresný nástup do lietadla a prístup k zľavám skôr ako ostatní.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

Check-in si viete urobiť cez webstránku. Tí, ktorí si zakúpili sedadlo (teda balík COMBO), je check-in otvorený okamžite po uhradení letenky až do 2,5 hodiny pred odletom.

Pre tých, ktorí sedadlo zakúpené nemajú, sa check-in otvára 4 dni pred odletom a uzatvára 2,5 hodiny pred odletom.

Boarding pass si musíte vytlačiť alebo stiahnúť do telefónu a priniesť na letisko, inak vás jeho dodatočné vytlačenie bude stáť 30 €.

Kontaktné informácie

Všetky dôležité témy, ktoré cestovateľov môžu zaujímať, má Volotea spracované v sekcii Help, ktorá sa vám otvorí po kliknutí v hlavnom menu. Okrem toho môžete sledovať novinky cez sociálne siete: Facebook, Twitter, Instagrame, Google+.

Volotea – informácie o spoločnosti, recenzie a skúsenosti ľudí

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.