Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy0
Jedlo0
Palubný personál0
Cena/kvalita0
Lety na čas0
Pohodlie0
Celková spokojnosť0

Najmladšia aerolinka, ktorá lieta na 6 kontinentov je rivalom dubajských kolegov z Emirates pri súperení o titul najlepšej aerolinky sveta. Portál Skytrax, ktorý pravidelne prináša hodnotenia a recenzie leteckých spoločností, udelil Qatar Airways tento titul v rokoch 2011, 2012, 2015 a najnovšie aj v roku 2017.

Spoločnosť Qatar Airways vznikla v roku 1997, nedávno si pripomenula svoje 20. Výročie. Zaujímavosťou je, že zabezpečuje najdlhší let na svete z Doha do Aucklandu na Novom Zélande. Prvý let s označením QR 921 prepravil pasažierov 5.2.2017. Za 17,5 hodiny preletí celkovú dĺžku 14 534 kilometrov.

Hlavnú centrálu má Qatar Airways na letisku Hammad International v hlavnom meste Doha. Letisko je skvele vybavené všetkým, čo potrebujete, aby čakanie na let ubehlo rýchlo.

Ak by ste si chceli urobiť zastávku v Katare a navštíviť Doha, slovenskí turisti nepotrebujú na vstup víza.

Výber letenky a rozmery batožiny

Pri vyhľadávaní letov si volíte triedu, v ktorej budete letieť:

qatar booking letenkyVšeobecné limity na množstvo batožiny sa líšia v závislosti od zvolenej triedy. Niektoré krajiny a lety majú špeciálne podmienky, ktoré si môžete pozrieť na obrázku nižšie. Ekonomická trieda má limit 30 kg batožiny, biznis trieda 40 kg a pri lete prvou triedou si môžete so sebou vziať až 50 kg batožiny.

batožina qatar a jej limityDo ekonomickej triedy si môžete vziať iba jednu príručnú batožinu s maximálnou váhou 7 kg. Pre Business a First class platí pravidlo 2 batožín, obe musia mať spolu maximálne 15 kg.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

Check-in online sa otvára 48 hodín a zatvára 90 minút pred odletom. To neplatí pre lety z a do USA. V tomto prípade sa otvára 24 hodín pred odletom. Palubný lístok stačí mať v mobile. Ak si urobíte check-in online, získate tiež 10% zľavu na nákup v Qatar duty free obchodoch.

Kontaktné informácie

Qatar Airways má pomerne detailne rozpracovanú sekciu informácií, ktoré potrebujete vedieť pred odletom a na palube. Okrem toho môžete odpoveď na svoje otázky nájsť v sekcii zákazníckej podpory. Všetky novinky spoločnosti, nové linky a zaujímavosti o destináciách môžete sledovať cez sociálne siete: Facebook, Twitter, Instagrame, LinkedIn a YouTube.

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.