Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy0
Jedlo0
Palubný personál0
Cena/kvalita0
Lety na čas0
Pohodlie0
Celková spokojnosť0

Španielsky národný prepravca Iberia si tento rok pripomína svoje 90. narodeniny. Aerolinka bola založená v roku 1927 a svoju centrálu má v Madride na Medzinárodnom letisku Barajas. Okrem madridského letiska je pre Iberiu kľúčové aj letisko El Prat v Barcelone.

V zozname destinácií, kde Iberia lieta, nájdete domáce pravidelné linky medzi španielskými mestami či ostrovmi, európskymi metropolami, ale aj zaoceánske lety do Severnej či Južnej Ameriky, na africký kontinent a Blízky Východ. Zo svojho domáceho letiska v Madride lieta Iberia do viac ako 120 destinácii v 45 krajinách sveta. Spolu s partnerskými aerolinkami British Airways, American Airlines, Finnair and Qantas tvoria alianciu beria oneworld alliance.

Výber tarify a rozmery batožiny

Aerolinka predstavila nový model výberu tarify, aby ste platili iba za to, čo skutočne počas letu využijete.

Pri kratších letoch máte na výber z 5 možností:

 • Basic – letenka, príručná batožina
 • Optimal – letenka, príručná batožina, 1 ks podpalubnej batožiny a výber miesta v lietadle bez poplatku
 • Flexible – letenka, príručná batožina, 1 ks podpalubnej batožiny a výber miesta v lietadle bez poplatku, možnosť vykonávania zmien, vrátenie peňazí, ak letenku zrušíte za administratívny poplatok 60 € (neplatí v prípade, že nenastúpite na let)
 • Business Promotional – letenka, sedadlo v biznis triede, príručná batožina, 2 ks podpalubnej batožiny a výber miesta v lietadle bez poplatku
 • Business Flexible – letenka, sedadlo v biznis triede, príručná batožina, 2 ks podpalubnej batožiny a výber miesta v lietadle bez poplatku, možnosť vykonávania zmien, vrátenie peňazí, ak letenku zrušíte (ak nenastúpite na let, platí sa administratívny poplatok 50 €)
iberia krátke lety
Zdroj: www.iberia.com

Pri dlhších letoch sú možnosti trochu upravené:

 • Level – iba letenka a príručná batožina, bez jedla
 • Basic + – letenka, príručná batožina, 1 ks podpalubnej batožiny, jedlo
 • Optimal – letenka, príručná batožina, 1 ks podpalubnej batožiny, jedlo, možnosť výberu sedadla bez poplatku
 • Flexible – letenka, príručná batožina, 2 ks podpalubnej batožiny, jedlo, možnosť výberu sedadla bez poplatku, možnosť zmeny letenky bez poplatku, vrátenie peňazí, ak letenku zrušíte (ak nenastúpite na let, platí sa administratívny poplatok 150 €/190 $)
 • Premium Economy – letenka, sedadlo Premium, príručná batožina, 2 ks podpalubnej batožiny, jedlo, možnosť výberu sedadla bez poplatku
 • Business Flexible – letenka, sedadlo v biznis triede, 2 ks príručnej batožiny, 3 ks podpalubnej batožiny, Wifi, vstup do VIP salónika, prednostný nástup a veľa ďalších výhod
iberia dlhé lety tarify
Zdroj: www.iberia.com

Príručná batožina musí spĺňať rozmery 56 x 45 x 25 centimetrov a musí sa zmestiť do odkladacieho priestoru nad hlavou alebo pod nohami.

Podpalubná batožina nesmie prekročiť hmožnosť 23 kg a rozmery vo všetkých dimenziách 158 cm. V prípade prekročenia hmotnosti budete musieť uhradiť poplatok. Ak batožina presahuje 32 kg, aerolinka ju nebude akceptovať.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

Iberia, ako väčšina aeroliniek, ponúka možnosť online check-in, ku ktorému sa dostanete po vložení mena pasažierov a čísla rezervácie letenky. Následne len vyplníte údaje o cestujúcich a po potvrdení sa vám letenka zobrazí na stránke a môžete si ju nechať poslať aj mailom.

Samozrejme, môžete využiť aj možnosť check-inu na letisku pri odovzdávaní batožiny. Viac o check-ine píše Iberia na svojej stránke.

Kontaktné informácie

Spoločnosť Iberia má svoju oficiálnu webstránku na www.iberia.com. V prípade otázok je najjednoduchšia forma kontaktu cez zákaznícku podporu telefonicky alebo mailom. Aktuality zo zákulisia prináša Iberia na svojom Facebookovom profile

 

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.