fly dubai informácie a recenzie

Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy1.7
Jedlo2.2
Palubný personál7.7
Cena/kvalita6.5
Lety na čas9.2
Pohodlie6.7
Celková spokojnosť7.2

Nízkonákladová spoločnosť zo Spojených arabských emirátov spojila Bratislavu s ďalšími kontinentmi. Vďaka FlyDubai má Slovensko priame spojenie s letiskom v Dubaji, odkiaľ majú cestujúci možnosť využiť lety do ďalších kútov sveta.

Spoločnosť vlastní dubajská vláda a svoje prvé lety spustila v roku 2009 a dnes už lieta do viac ako 90 destinácií v Ázii, Afrike, Európe.

Svoju centrálu má na hlavnom dubajskom letisku Dubai International, no letecké základe má na oboch dubajských letiskách – Al Maktoum International aj Dubai International. Z neho sú všetky lety odbavované z terminálu 2, mimo hlavných terminálov 1 a 3. Terminál 2 je moderný, veľký, jedinou nevýhodou je horšia dostupnosť do centra mesta alebo prípadný presun na druhé letisko Al Maktoum.

Výber letenky a rozmery batožiny

FlyDubai má v ponuke 2 typy tried leteniek:

  • Economy trieda, ktorá zahŕňa 1 kus príručnej batožiny a na niektorých linkách aj 1 kus podpalubnej batožiny do 20 kg. Jedlo je možné si zakúpiť na palube alebo objednať vopred pri rezervácii letenky. Za poplatok si tiež môžete prikúpiť sedadlo pri únikovom východe s väčším miestom na nohy.
  • Business trieda má v cene 2 kusy príručnej batožiny a do 3 kusov podpalubnej batožiny, pričom ich hmotnosť nesmie spolu presiahnuť 40 kg.

Príručná batožina musí spĺňať rozmery 55 x 38 x 20 centimetrov a musí sa zmestiť do odkladacieho priestoru nad hlavou alebo pod nohami. Maximálna váha je 7 kg.

Podpalubná batožina nesmie prekročiť rozmery 75 x 55 x 35 centimetrov. V Economy triede si môžete priplatiť maximálne 3 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu mať spolu maximálne 40 kilogramov. Business trieda má rovnaké podmienky, no batožina je už v cene.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

K svojej palubnej vstupenke sa dostanete cez online check-in maximálne 90 minút pred odletom, cez samoobslužné pulty na letiskách alebo pri odovzdávaní batožiny na letisku.

Kontaktné informácie

FlyDubai má pre cestujúcich sekciu najčastejšie kladených otázok, prípadne môžete kontaktovať zákaznícku podporu.

Spoločnosť je aktívna na Facebooku, Instagrame a YouTube.

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.