Eurowings logo

Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy0
Jedlo0
Palubný personál0
Cena/kvalita0
Lety na čas0
Pohodlie0
Celková spokojnosť0

Nízkonákladová letecká spoločnosť Eurowings patrí pod skupinu Lufthansa. Založená bola v roku 1996 a rýchlo sa stala obľúbeným variantom cestovania nielen v domácom Nemecku. Spočiatku zabezpečovala regionálne lety pod Lufthansa Regional, no v roku 2015 jej materská spoločnosť avízovala postupnú zmenu na nízkonákladovú spoločnosť.

K európskym linkám pribudli aj diaľkové lety za veľmi prijateľné ceny, ktoré majú odlety z Kolína. Eurowings otvorili svoju prvú zahraničnú základňu na letisku vo Viedni. Aktuálne lieta Eurowings do viac cca 160 destinácií v Európe, Amerike, Karibiku, Afrike a Ázii.

Výber letenky a rozmery batožiny

Eurowings rozdeľuje svoje lety na kratšie a dlhšie vzdialenosti. Rozdiel v jednotlivých tarifách je najmä v občerstvení a batožine, ktorú obsahujú. Prístup k filmom, jedlo alebo väčšia batožina než príručná sú za príplatok.

3 základné tarify:

  • BASIC je pre tých, ktorí si vystačia s príručnou batožinou a nepotrebujú na palube jedlo. Ide o klasický nízkonákladový tarif, na ktorý sme zvyknutí pri spoločnostiach ako Ryanair alebo WizzAir. Pri dlhších letoch je možné si dokúpiť niečo malé počas letu. Sedadlo je prideľované automaticky, nemôžete si priplatiť za jeho výber.
  • SMART má v cene navyše zahrnutú podpalubnú batožinu a jedlo na palube. Pri dlhých letoch je to však iba jedno teplé a jedno studené jedlo + nápoje. Môžete si tiež pri check-ine vybrať sedadlo. Za príplatok si môžete rezervovať sedadlo s väčším priestorom na nohy.
  • BEST je zameraný na cestovateľov za biznisom alebo tých, ktorí potrebujú väčšie množstvo batožiny. V cene máte 2 príručné a 2 podpalubné batožiny. Okrem toho si môžete vyberať sedadlo s väčším priestorom na nohy, máte prednostný nástup do lietadla, vstup do letiskových salónikov, jedlo si vyberáte z jedálneho lístka.

Tarify Eurowings

Príručná batožina musí spĺňať rozmery 55 x 40 x 23 centimetrov a jej maximálna váha je 8 kg. Okrem toho si každý pasažier môže vziať na palubu malú tašku s maximálnymi rozmermi 40 x 30 x 10 centimetrov.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

Pri krátkych letoch si check-in urobíte pár klikmi na stránke www.eurowings.com, kde stačí zadať priezvisko pasažiera a číslo rezervácie. Je možný najskôr 72 hodín pred odletom. Z dlhých letov sa dá urobiť check-in cez webstránku iba pri lete na Maurícius. Palubný lístok vám príde po úspešnom check-ine na mail.

Pri zvyšných zaoceánskych alebo dlhých letoch sa nevyhnete čakaniu v rade na letisku. Check-in sa zatvára 60 minút pred odletom. Platí to pre odlety do týchto destinácií: Miami, Orlando, Las Vegas, Seattle, Fort Myers, Bangkok, Phuket, Cancun, Havana, Varadero, Punta Cana, Puerto Plata, Montego Bay, Kapské mesto, Windhoek.

Kontaktné informácie

Eurowings má veľmi pekne spracované najčastejšie otázky v sekcii Information, ktorá sa vám otvorí po kliknutí v hlavnom menu.

Sekcia Informácie EurowingsOkrem toho sa s Eurowings môžete spojiť cez kontaktné centrum a sledovať ich novinky cez sociálne siete: Facebook, Twitter, Instagrame, Google+ a YouTube.

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.