Hodnotenie cestovateľov

Možnosti zábavy0
Jedlo8.5
Palubný personál10
Cena/kvalita10
Lety na čas9.5
Pohodlie8
Celková spokojnosť0

Boli ste už aspoň raz v Ázii? Je veľká šanca, že ste absolvovali let s najpopulárnejšou ázijskou nízkonákladovkou Air Asia. Aktuálne sa môže pýšiť úctyhodnou sieťou destinácií nielen v Ázii. Najväčší rozruch vyvolala expanziou na americký trh spustením pravidelnej linky do Honolulu z Kuala Lumpur.

air asia kuala lumpur honoluluNajviac letov prevádzkuje spoločnosť zo svojej centrály v Kuala Lumpur. Na rozdiel od klasických nízkonákladových spoločností si okrem priamych letov môžete zaletieť do krajín ázijských krajín, Madagaskar, Austrálie alebo na Nový Zéland s prestupom. Letenku si pritom zakúpite ako jednu.

Zaujímavou možnosťou je Air Asia Asean Pass. Ak sa chystáte intenzívnejšie cestovať po Juhovýchodnej Ázii, zakúpením kreditov Asean Pass môžete ušetriť za letenky.

Air Asia ponúka balíček 10 kreditov s platnosťou 30 dní alebo 20 kreditov na 60 dní.

asean pass air asiaPríklady cesty:

destinácie air asia asean pass
Zdroj: www.airasia.com

Skôr ako si kredity zakúpite, naplánujte si cestu a skontrolujte počet kreditov potrebných na rezerváciu letenky. Dôležité je tiež vedieť, kde bude vaša východisková destinácia. Z Indonézie vás najlacnejšie letenky stoja až 3 kredity, no zo Singapúru sa viete dostať do rôznych miest aj za 1 kredit.

Výber letenky a rozmery batožiny

Ako pri každej nízkonákladovej spoločnosti, rozdiely sú najmä vo veľkosti prepravenej batožiny.

Základný tarif obsahuje iba príručnú batožinu, no môžete si k nemu za menší príplatok dokúpiť tzv. Value pack, s ktorým prepravíte naviac 20 kg batožiny, máte v cene aj 1 jedlo a možnosť vybrať si sedadlo.

Premium Flex obsahuje 20 kg batožiny, jedlo, výber sedadla a umožňuje vám urobiť 2 zmeny v dátume alebo čase letu.

Premium Flatbed si môžete vybrať pri dlhších letoch a cestovať tak pohodlnejšie. V cene je 40 kg batožiny, jedlo, prikrývka a vankúš, 2 zmeny v dátume alebo čase letu a výber sedadla.

Príručná batožina Air Asia má stanovené rozmery 56 cm x 36 cm x 23 cm. Môžete si vziať aj malú tašku s rozmermi 40 cm x 30 cm x 10 cm.

Check-in a ako sa dostanete k letenke

Najjednoduchšie je urobiť si check-in online a získať palubný lístok mailom. Ten si stačí vytlačiť a ak cestujete iba s príručnou batožinou, nemusíte stáť v rade na letisku. Air Asia má na letiskách svoje kiosky, kde si po zadaní rezervačného kódu a mena viete palubný lístok vytlačiť. Musíte si však urobiť check-in vopred.

Kontaktné informácie

Air Asia intenzívne komunikuje cez svoje sociálne siete: Facebook, Twitter, Instagrame a YouTube. Nájdete tu novinky, akciové ponuky a môžete tiež spoločnosť kontaktovať a dostať rýchlejšiu odpoveď. Dôležité témy sú tiež spracované na stránke podpory zákazníkov.

Čo hovoria cestovatelia? Ohodnoť spoločnosť aj ty
Zoradiť podľa

Buď prvý, kto napíše hodnotenie!

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Ohodnoť spoločnosť aj ty

ZDIEĽAŤ
Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.