Spojenie hudby a krás Slovenska? Projektu Scenery sa to podarilo!(+VIDEO)

Lukáš Zdurienčík, Scenery
Lukáš Zdurienčík, Scenery

Projekt slovenských umelcov „Scenery“ prichádza so zaujímavým spojením elektronickej hudby a krás Slovenska. 

V každom dieli vystúpi domáci producent elektronickej hudby na niektorom zo zaujímavých slovenských miest – no ako hovoria autori, nemalo by ísť o mainstreamové miesta, ktoré na Slovensku všetci poznajú.

„Celý tím pracuje na výbere lokácii, ktoré sú posudzované hodnotovými, historickými a vizuálnymi kritériami. Zameriavame sa na miesta s určitou mierou problematiky, ktorá následne tvorí priestor pre diskusiu,“

V prvom dieli sa objavil Lukáš Zdurienčík, ktorý vystupuje aj pod pseudonymom Blame Your Genes. Lukášova hudba sa objavuje aj v prestížnom nemeckom labeli Traum Schallplatten.

A miesto? V prvom videu sa môžeme pozrieť na Chmarošský viadukt. Meria 114 metrov s výškou 18 metrov a tvorí ho 9 oblúkov. Telgártska slučka patrí medzi naše najnáročnejšie železničné technické diela na Slovensku. Stavbu začali v máji 1931 a postaviť museli aj 60 cestných nadjazdov a 70 potrubných priepustov. Celkovo odstránili tri milióny kubických metrov zeminy a skál. Na stavbu všetkých mostov, múrov a ďalších stavieb spotrebovali 110-tisíc metrov kubických muriva, v tuneloch ďalších 68-tisíc.

„Musíme taktiež spomenúť profesionálny prístup zo strany ŽSR (Železnice Slovenskej republiky), či už v komunikácii alebo priamo na mieste v deň natáčania. Mnoho iných inštitúcii by si mohlo brať príklad,“ dodávajú chalani.

Každé zákutie má svoj príbeh, akurát niektorým chýba ich rozprávač. A musíme povedať, že pri prvom videu sme strávili aj my nejaký ten čas ?

„Na Slovensku je veľa zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Svojou krásou a rozmanitosťou dokážu zaujať a prinútiť nás sa zamyslieť nad ich históriou, ktorá je prepojená s nami samotnými. Objavujeme netypické miesta, ktoré prezentujeme aj s ich skrytou problematikou. Chceme vzbudiť u ľudí nový druh záujmu o scenériu našej krajiny a odhaľovať týmto často neznáme súvislosti.“

Ak by vás zaujímali aj ďalšie videa v podobnom štýle, odporúčame zaradiť kanálu odber ?

INSTAGRAM: https://bit.ly/2NtUMff

FB: https://bit.ly/2Yyj6Tt

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)