Spojenie hudby a krás Slovenska? Projektu Scenery sa to podarilo!(+VIDEO)

Lukáš Zdurienčík, Scenery
Lukáš Zdurienčík, Scenery

Projekt slovenských umelcov „Scenery“ prichádza so zaujímavým spojením elektronickej hudby a krás Slovenska. 

V každom dieli vystúpi domáci producent elektronickej hudby na niektorom zo zaujímavých slovenských miest – no ako hovoria autori, nemalo by ísť o mainstreamové miesta, ktoré na Slovensku všetci poznajú.

„Celý tím pracuje na výbere lokácii, ktoré sú posudzované hodnotovými, historickými a vizuálnymi kritériami. Zameriavame sa na miesta s určitou mierou problematiky, ktorá následne tvorí priestor pre diskusiu,“

V prvom dieli sa objavil Lukáš Zdurienčík, ktorý vystupuje aj pod pseudonymom Blame Your Genes. Lukášova hudba sa objavuje aj v prestížnom nemeckom labeli Traum Schallplatten.

A miesto? V prvom videu sa môžeme pozrieť na Chmarošský viadukt. Meria 114 metrov s výškou 18 metrov a tvorí ho 9 oblúkov. Telgártska slučka patrí medzi naše najnáročnejšie železničné technické diela na Slovensku. Stavbu začali v máji 1931 a postaviť museli aj 60 cestných nadjazdov a 70 potrubných priepustov. Celkovo odstránili tri milióny kubických metrov zeminy a skál. Na stavbu všetkých mostov, múrov a ďalších stavieb spotrebovali 110-tisíc metrov kubických muriva, v tuneloch ďalších 68-tisíc.

„Musíme taktiež spomenúť profesionálny prístup zo strany ŽSR (Železnice Slovenskej republiky), či už v komunikácii alebo priamo na mieste v deň natáčania. Mnoho iných inštitúcii by si mohlo brať príklad,“ dodávajú chalani.

Každé zákutie má svoj príbeh, akurát niektorým chýba ich rozprávač. A musíme povedať, že pri prvom videu sme strávili aj my nejaký ten čas ?

„Na Slovensku je veľa zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Svojou krásou a rozmanitosťou dokážu zaujať a prinútiť nás sa zamyslieť nad ich históriou, ktorá je prepojená s nami samotnými. Objavujeme netypické miesta, ktoré prezentujeme aj s ich skrytou problematikou. Chceme vzbudiť u ľudí nový druh záujmu o scenériu našej krajiny a odhaľovať týmto často neznáme súvislosti.“

Ak by vás zaujímali aj ďalšie videa v podobnom štýle, odporúčame zaradiť kanálu odber ?

INSTAGRAM: https://bit.ly/2NtUMff

FB: https://bit.ly/2Yyj6Tt

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?