Španielske ALICANTE – septembrový výlet s letenkami za 19€!

Pláž v Alicante
Alicante San Juan beach of La Albufereta with palms trees in Mediterranean Spain

A ešte jeden tip na letenky do Španielska. Spiatočné letenky s odletom z Viedne sú na september dostupné už od 19€!

Za najnižšiu cenu je možné letieť v druhej polovici budúceho mesiaca – v termíne 20-27.9.2021. Týždňový výlet, pri ktorom odporúčame zájsť aj do nie až tak vzdialenej Valencie.

Ak by ste chceli letieť skôr, v termíne 2-7.9.2021(od štvrtka do utorka) zaplatíte za letenky iba o 5€ viac.

Okrem Ryanairu z Viedne do Alicante lieta aj Wizzair. Prípadne sú linky dostupné aj z Budapešti či Pardubíc. Ďalšie linky si môžete pozrieť na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina).

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Alicante
19€
20-27.9.2021
Viedeň
Alicante
25€
2-7.9.2021

Tip na ubytovanie

Old Town Alicante – ubytovanie s veľmi dobrými hodnoteniami – priemer 8,2/10(za polohu až 9,2/10). Nachádza sa v centre mesta a približne 1,1km od pláže(10-15 minút peši). Za 7 nocí tu zaplatíte ako dvojica 270€ – čiže 135€/osoba, 19,2€/osoba/noc. Dostupnú budete mať izbu s klimatizáciou, Tv či Wifi.

Prípadne si môžete pozrieť celú ponuku ubytovania so stovkami dostupných zariadení v Alicante na tejto stránke.

Vstup do Španielska a návrat na Slovensko

Viedeň je už zaradená v Španielskom cestovateľskom semafore ako rizikovejšia destinácia. Na vstup teda treba buď očkovanie alebo test(PCR nie starší ako 72 hodín alebo Ag test nie starší ako 48 hodín), prípadne potvrdenie o prekonaní ochorenia.. Odporúčame však sledovať príslušnú stránku na MZV.

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdí slovenská autobusová spoločnosť Slovak Lines. Lístky sú dostupné už od 7,90€ v jednom smere – objednať sa dajú priamo na ich stránke. 

letenky z Viedne do Alicante

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)