SLOVENSKO: Zraková pyramída v Súľove končí.

Zraková pyramída
Fotka na obrázku od: Dušana Himselfa

Po piatich rokoch známa zraková pyramída v Súľove končí. Jej autor Juraj Gábor sa ju rozhodol rozobrať a dnes už si z nej známe fotky, ktoré obleteli internet neurobíte.

Už v dobe tvorby malo ísť o dočasný projekt – no záujem verejnosti prekvapil nielen samotného autora ale aj obec, nad ktorou bola táto pyramída postavená.

„Zo začiatku bola tá návštevnosť nižšia, takže to bolo celkom fajn, ale keď niečo presiahne ten rámec, na ktorý to plánujete, tak je to zlé. Potom začína byť nervozita aj obťažovanie ľudí,“ povedal starosta mesta.

Pre turistov sa vďaka záujmu turistov v dedine začali stavať aj nové parkovacie miesta – no mnohých miestnych zvýšený záujem hlavne po medializácii začal obťažovať.

Zraková pyramída však úplne nezmizne. Autor ju plánuje prebudovať a po dokončení bude ďalej neverejná. Fungovať by mala ako obytný priestor s tým, že aktuálny tvar by mal byť aj pri novom projekte zachovaný.

„Tvar aj ten princíp pozerania tam bude stále. Chcel by som to zatvoriť z prednej časti, aby sa tam dalo napríklad prespať. Bude to také obytné miesto,“ prezradil Gábor.

Pár príkladov fotiek:

 

View this post on Instagram

 

#couplegoals #❤️ #⛰ #slovakia #sulovskeskaly #zrakovapyramida #pureslovakia #naturelovers #love #dnescestujem #sulov

A post shared by Martin Tlstý (@martin_tlsty) on

 

View this post on Instagram

 

?? Zraková pyramída v Súľove je umelecké dielo Juraja Gábora, ktoré je ako stvorené pre fotografov. Skúste sa však v tomto drevenom kine na chvíľu zastaviť a vychutnať si film, ktorý púšťa sama príroda. ?????️ . ?? Visual Pyramid in Súľov is a work of art by Juraj Gábor. This place is great for photographers. However, try to stop for a while in this wooden cinema and enjoy a movie that nature itself plays. ?????️ . ? Great photo by: @dusanhimself ??? . #sulovskeskaly #sulov #zrakovapyramida #showmeslovakia #slovakia #traveltips #travelingram #travelquide #slovensko #europa #eurotrip #instaeuropa #zilina #bytca #naturephotography #instanature #landscape #cinema #wild #unique #instatravel #cestujemczsk #artistsoninstagram #viajes #arte #naturaleza #mundo #travelphotography #travelblogger #priroda ???️??

A post shared by Show me Slovakia (@showmeslovakia) on

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?