Slovensko zavedie na 15 dní kontroly na hraniciach so susednými krajinami!

Kontroly na hraniciach

V období od 24. mája do 8. júna sa uskutočnia dočasné hraničné kontroly na hraniciach so susednými krajinami(s Rakúskom, Poľskom, Českou republikou a Maďarskom). Kontroly sa budú týkať aj letísk.

Dôvodom týchto opatrení je niekoľko udalostí, ktoré spôsobia zvýšené riziko. V tomto období sa na Slovensku bude konať medzinárodná bezpečnostná konferencia Globsec s účastníkmi z celého sveta vrátane najvyšších politických predstaviteľov. Ministerstvo vnútra tiež považuje za bezpečnostné riziko plánovanú akciu motocyklového klubu Hells Angels MC Slovakia na začiatku júna.

Podľa správ ČTK by sa v období týchto obnovených hraničných kontrol na Slovensku mali stretnúť aj prezidenti tzv. Bukureštskej deviatky na spoločnom rokovaní. Táto skupina zahŕňa krajiny na východnom krídle NATO.

Ministerstvo vnútra uvádza, že rozsah hraničných kontrol na uvedených hraniciach bude závisieť od aktuálnych hrozieb a bude obmedzený len na nevyhnutne potrebný čas. „Policajný zbor bude tieto opatrenia vykonávať tak, aby dochádzalo iba k minimálnemu vytváraniu čakacích dôb na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky“ uviedol rezort.

Vnútorné hranice Slovenskej republiky sa môžu počas trvania dočasného obnovenia kontrol na vnútorných hraniciach prekračovať iba na hraničných priechodoch,“ upozornilo ministerstvo vnútra.

Výnimku majú podľa rezortu zložky integrovaného záchranného systému, osoby vykonávajúce práce na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch, alebo poľovníci a rybári pri výkone svojej činnosti do piatich kilometrov od vnútornej hranice.

Zdroje: Denník N, Pravda

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?