Silvestert v európsych metropolách. Kde ho poletíte osláviť tento rok?

Berlín ohňostroj
By: Till Krech - CC BY 2.0

Tak, ako každý rok, aj tento nás po najväčších sviatkoch roka čaká rozlúčka s tým starým a oslava nového. Ak vás už tak trochu mrzí stereotyp a chceli by ste Silvester osláviť v novom prostredí, môžete sa vybrať do jedného z nasledujúcich miest. Objavte spolu s nami, ktoré destinácie v Európe sú tie najlepšie na oslavu nového roka.  

Londýn

Pozdĺž brehov Temže sa každoročne stretáva viac než 250 tisíc ľudí. Big Ben odpočítava posledné minúty starého roka a s príchodom nového sa celé mesto rozžiari za sprievodu veľkolepých ohňostrojov. Počas silvestrovskej noci je v Londýne hromadná doprava zadarmo, takže nebudete mať problém napríklad dostať sa z jednej párty na druhú. Mesto ponúka veľa možností ako stráviť posledný deň v roku. Či už sa rozhodnete pre párty s priateľmi, alebo sa vyberiete na mrakodrap Shard aby ste si vychutnali výhľad na celé mesto, alebo si vychutnáte novoročnú večeru v jednej z miestnych reštaurácií, rozhodne neprídete o zážitky.

ohňostroj Londýn
By: Kimon FroussiosCC BY 2.0

Dubrovník

Aj keď je Chorvátsko prevažne letná dovolenková destinácia, jeho mestá ponúkajú mnoho aktivít aj počas ostatných období v roku. Výnimkou nie je ani Dubrovník, ktorý každoročne usporadúva novoročné oslavy vo svojich uliciach. Počas silvestrovskej noci sa centrum mesta naplní obyvateľmi ale aj návštevníkmi, medzi ktorými môžete stretnúť aj množstvo známych chorvátskych umelcov. Oslavy môžete začať dobrým jedlom s priateľmi či rodinou a potom sa o polnoci pridajte do davu v uliciach Dubrovníka a odštartujte začiatok nového roka.

Dubrovnik fireworks
By: Donald JudgeCC BY 2.0

Paríž

Na zozname miest osláv nového roka rozhodne nesmie chýbať ani jedno z najikonickejších miest sveta. Jeho obyvatelia ale aj turisti sa schádzajú na Champs-Elysees odkiaľ sa im núka dokonalý výhľad na vysvietenú Eiffelovu vežu. Táto oblasť sa s príchodom nového roka mení na veľkú street párty, kde sa na každom kroku otvára šampanské a na oblohe vybuchujú ohňostroje. Ak ste viac romantický typ, môžete si rezervovať večeru v jednej z mnohých reštaurácií či plavbu po Siene, počas ktorej si môžete vychutnať melódie živého orchestra.

Paríž ohňostroj
By: mangMangWCC BY 2.0

Amsterdam

Amsterdam je pre mnohých známy ako „párty mesto“ a túto svoju reputáciu potvrdzuje aj počas silvestrovských osláv. Množstvo koncertov na námestiach zakončených večierkami v baroch či veľké párty v uliciach mesta sú toho dôkazom. Ohňostroje sa v meste vypredávajú ešte deň pred oslavami, takže si môžete byť istí, že o nich na Silvestra núdza nebude. Ak sa vám podarí získať si miesto na jednom z mostov, zážitok z ohňostrojov budete mať znásobený o zrkadlenie vo vode pod vami. Vychutnať si môžete aj pohár šampanského čo rôzne miestne pochúťky od predajcov v uliciach mesta.

Amsterdam ohňostroj
By: Eelco CramerCC BY 2.0

Berlín

Oslavy nového roka pri Brandenburskej bráne prebiehajú naozaj vo veľkom štýle. Stretáva sa tu takmer milión návštevníkov, ktorí sa rozhodli privítať nový rok. Najväčším lákadlom je nepochybne „Party Mile“, dvojkilometrový úsek medzi Brandenburskou bránouVictory Column, na ktorom môžete nájsť množstvo barov, stánkov s tradičným jedlom a nápojmi, hudobné stany a párty stany či dokonca šou laserových svetiel. Veľkolepý ohňostroj sa začína presne o polnoci a oslavy trvajú do skorých ranných hodín, kedy množstvo oslavujúcich končí svoje oslavy v miestnych baroch.

Berlín ohňostroj
By: Till KrechCC BY 2.0

Rím

Oslavy nového roka v Ríme vítajú každoročne množstvo návštevníkov. Silvestrovský večer je predovšetkým akýsi pouličný festival v centre mesta. Mnohí obyvatelia sa najprv združujú pri večeri doma či v reštauráciách a pred polnocou sa zhromažďujú v centre mesta, v blízkosti Kolosea či na okolitých kopcoch aby si dokonale vychutnali pohľad na novoročné ohňostroje. Tradíciou v Ríme je počas silvestrovskej noci nosiť červenú spodnú bielizeň, ak chcete mať počas celého roka šťastie. V minulosti bolo v Taliansku zvykom vyhadzovať počas silvestrovskej noci z okna porcelán, no dnes, pochopiteľne, to už z bezpečnostných dôvodov nie je bežné.

Rím ohňostroj
By: neigesdantanCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?