SICÍLIA – jesenný výlet na Sicíliu s letenkami za 10€!

Sicília - mesto a za ním hory

Aj na taliansku Sicíliu si môžeme zaletieť počas jesene za výborné ceny! Spiatočné letenky do Catanie s odletom z Viedne sú aktuálne dostupné už za 10€!

Všetko vďaka dnešnej akcii spoločnosti WizzAir, ktorá zlacnila 10 000 leteniek z Viedne do množstva destinácii.

Kedy si teda môžete zaletieť do Catanie za takúto cenu? Ako príklady lacných termínov môžeme uviesť 19-24.11.2021 či 19-26.11.2021.

V rovnakom období počas minulých rokov sa teploty v Catanii pohybovali okolo 20°C. Na kúpanie to teda už príliš nebude. No na spoznávanie ostrova popri príjemných pre nás jarných teplotách, na to je november výborným obdobím.

Odporúčame však rezervovať čím skôr – tieto zlacnené letenky sa predávajú veľmi veľmi rýchlo.

Prípadne ďalšie dostupné linky do Catanie môžete nájsť na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina).

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Catania
10€
napr. 19-24.11.2021

Požičanie auta za babku

Výhodou cestovania mimo letnej dovolenkovej sezóny sú aj ceny za požičanie auta. Napríklad v termíne 19-24.11.2021 si požičiate auto už od 52€ – to znamená pri dvojici 26€/osoba, pri štvorici 13€/osoba. A nie na deň, ale na celý výlet. Celú ponuku si môžete pozrieť na tejto stránke.

Kde hľadať lacné ubytovanie?

Na vyhľadávanie ubytovania môžete použiť napríklad porovnávač cien Momondo, ktorý porovnáva ceny na rôznych portáloch umožňujúcich rezerváciu ubytovania.Následne odporúčame voliť väčšie známe portály s pozitívnymi recenziami.

Spomenúť určite musíme aj trend dnešných dní Airbnb.com. Miestni na ňom ponúkajú ubytko vo svojich domoch, bytoch či izbách.

Kompletná ponuka ubytovania – Momondo / Airbnb.com

Pravidlá vstupu do Talianska

Na vstup do Talianska je potrebné očkovanie alebo negatívny PCR/Ag test nie starší ako 48 hodín (Za 37€ sa dajú na Slovensku urobiť testy tu).

Každý cestujúci musí pred letom vyplniť aj tento elektronický formulár. Konkrétne detaily nájdete na príslušných stránkach MZV. Tieto pravidlá sa v čase môžu meniť. Odporúčame ich teda pravidelne sledovať.

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

letenky z Viedne na Sicíliu

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)