Seychely: Prečo sa oplatí navštíviť „raj bohatých“?

seychely
Seychely (depositphtos)

Seychely, očarujúce súostrovie v Indickom oceáne, neďaleko afrického Madagaskaru je stále turistami neprebádaná krajina. Tvorené je stopäťdesiatimi ostrovčekmi, no medzi najviac navštevované a vyhľadávané patria Mahe, Praslin a La Digue, o ktorých si v článku povieme viac. 

Sejšely - Seychely
Seychely (depositphotos)

Pokiaľ ste si mysleli, že dovolenka v tejto exotickej časti sveta je len pre milionárov, ste, našťastie, na omyle. Seychely predstavujú sieť luxusných rezortov, ktoré však nie sú nevyhnutnosťou. V ponuke je mnoho apartmánov a ďalších ubytovacích zariadení za dostupnejšie ceny.

Bez zarezervovaného ubytovania sa na takúto ďalekú cestu radšej nevyberajte. Podľa informácií viacerých cestujúcich, vás po príchode na ostrov čaká pasová kontrola, kde budete pravdepodobne vystavení otázke, kde ste ubytovaní, v inom prípade by vás nemuseli na územie Seychely pustiť.

Väčšie problémy nastávajú aj pri hľadaní leteniek za výhodné ceny. Tie sa bez zliav pohybujú až do  výšky 1 000€.  Preto pri zlacnených letenkách dlho neváhajte, veľa ľudí čaká práve na ne.

Samotná preprava na ostrove nie je finančne ani inak náročná. Môžete si tu zapožičať auto, predtým však zoberte do úvahy, že autobusová doprava vás vyjde lacnejšie. Cena jednej cesty, bez ohľadu na dĺžku vašej jazdy nie je vyššia ako päťdesiat centov.

Mahe 

Na najznámejšom i hlavnom ostrove Mahe leží medzinárodné a jediné na Seycheloch letisko, takže všetci turisti zavítajú na jeho územie ešte predtým, ako sa vyberú do svojej zvolenej lokality. Ich prvé kroky poväčšine vedú do „hlavného mesta“ Victoria, na nákupy do tradičného miestneho trhoviska Victoria Market, s množstvom sladkého ovocia, čerstvej zeleniny a morských plodov. Zakúpiť si tu možno aj rôzne ponúkané suveníry. Váš nákup domácich predajcov veľmi poteší.

Mahe Seychely
Mahe Seychely (freepik)

Vo Victorii, v centre života na ostrove, však čas nemusíte stráviť len nakupovaním. Poobhliadnite si kreolské budovy, obdivujte upravené a rozkvitnuté záhradky, či vyberte sa do Národného historického múzea. V meste neprehliadnite miniatúrne vežičkové hodiny, teda napodobeninu maľby z londýnskej ulice Vauxhall Bridge Road.

Ak sa rozhodnete vaše dovolenkové dni tráviť tu na Mahe alebo vám zvýšil čas pred odchodom na vybranú destináciu, prejdite sa do botanickej záhrady La Misere Exotics. Skrýva sa tu tristo druhov rastlín s viac ako 50-tisícmi kvetov. V tomto príjemnom prostredí sa môžete usadiť do miestnej kaviarničky a vychutnať si vaši šálku kávy netradične.

 Z Victorie sa môžete vybrať smerom k obci Port Gloud na západné pobrežie. Cestou natrafíte na turistickú atrakciu Venn's Town – Mission Lodge  na juhozápade NP Morne Seychellois zapísanom do svetového zoznamu UNESCO či ešte skôr na turistické chodníky ako Trois Frères, Copolia Trail i Salazie Trail.

Mahe sú obľúbené aj vďaka západnému pobrežiu s množstvom jedinečných, piesočnatých, neorganizovaných pláži. Za romantikou sa vyberte na Anse Solei či Anse Major beach, spoznávať podmorský život na pláž Anse Intendance. Východná strana pobrežia je nevhodná na kúpanie, západná však dokáže všetko vynahradiť. Po aktívnych dňoch na vás čakajú aj nočné bary.

Anse Major pláž
Pláž Anse Major (depositphotos)

Praslin

Druhým navštevovaným ostrovom je ostrov Praslin ležiaci severovýchodne od ostrova Mahe. Je obľúbený vďaka nedotknutej prírode a jeho očarujúcim plážam.

Praslin
Praslin (depositphotos)

Na severnom cípe Praslin sa tiahne pláž Anse Lazio označovaná ako ideálna pláž pre bohatých. Čaká vás tu nádherné tyrkysové more s priezračnou penou na brehu, žiadne skaly iba hodvábny rozhorúčený piesok. 

Anse Lazio
Pláž Anse Lazio

Praslin však ponúka mnoho ďalších. Anse Georgette na  severozápade, Cote D'Or Beach na východe, Grand Anse beach na západe, ale aj dychberúce zálivy. Sledovať nedotknuté miesta a skoro opustené pláže je výborný spôsob odreagovania sa od hlučného a urýchleného európskeho života. V mori si však dávajte pozor, niekde sú silnejšie prúdy, ktoré by priemerný plavec nemusel celkom zvládnuť.

Schladiť do tieňa stromov sa vyberte do neobyčajnej tropickej záhrady so starovekým lesom Vallé de Mai zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.  Nachádza sa tu viac ako štyritisíc stromov, najmä paliem, ktoré isté druhy patria medzi seychelské endemity. Zahliadnete tu aj strom s najťažšími semenami sveta, ktorého plody majú nevídaný tvar srdca i výnimočného papagája s čiernym operením.

La Digue 

Juhovýchodne od Praslinu je tretí najväčší ostrov zo súostrovia Seychely – La Digue.  Ten patrí medzi tzv. jednodňové ostrovy. Výlet si sem možno spraviť už zo zmieňovaných ostrovov Mahe či Praslin. 

Source de argent - La Digue
Pláž Source de argent – La Digue (freepik)

La Digue sa dá spoznať pešo, no lepšia varianta je na bicykli. Váš čas rovnako ako väčšina návštevníkov využijete na objavovanie krásnych pláži. Jednou z najlukratívnejšou je Anse Source d'Argent na juhozápade s krásnymi útesmi a zelenou flórou.

Zároveň na týchto plážach možno zazrieť samotné korytnačky hawksbill v nadpriemerných veľkostiach či ich malých potomkov. V tejto oblasti ako jediné na svete kladú svoje vajíčka aj za denného svetla. Uvidieť ich je nezabudnuteľný zážitok. Pokochajte sa pohľadom, no nechajte im svoj prirodzený priestor.

Korytnačky Seychely
Korytnačka Hawksbill (depositphotos)

Čo vás tu ešte prekvapí?

Na vašej ďalekej dovolenke nepremeškajte návštevu prírodnej rezervácie Bird Island, teda domov miliónov morských vtákov, medzi ktorými sa vyskytujú aj unikátne druhy, ktoré sa už nikde inde nevyskytujú a samce obrovskej korytnačky Esmeralda.

Za nedotknutou faunou a flórou a možno len za oddychom sa doplavte na ostrov Moyenne. Navštívte tu pláže s bielym pieskom a dostatkom súkromia, na ktoré občas zavítajú obrie korytnačky či ochutnajte v kreolskej reštaurácii ich tradičnú kuchyňu. Spojenie divej prírody a oddychu nebolo nikdy jednoduchšie ako tu.

Keď zrazu nie ste na Zemi, ste na Seycheloch

Seychely sú výnimočná lokalita na kvalitnú, oddychovú dovolenku. Užívať si slnko a teplo si v tejto časti sveta možno po celý rok, preto to dostatočne využite. 

Na Seycheloch si zahráte golf na kvalitnom trávnatom ihrisku s prekrásnym výhľadom na divokú prírodu, užijete si búrlivý oceán i chutné jedlo pripomínajúce indickú kuchyňu. Uvidíte jedinečné zvieratá a ich rôzne prevedenia farieb, veľkostí či samotného výzoru – jednoducho iný svet. 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 7

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?