Ryanair znižuje frekvenciu letov na ďalších 7 linkách z letiska v Budapešti!

By: Juanedc - CC BY 2.0

Po tom, čo sme vás pred pár dňami informovali o rozhodnutí Ryanairu zrušiť 8 liniek z Budapešti, tu dnes pre vás máme ďalšie správy o znižovaní počtu letov z hlavného mesta Maďarska najväčšej európskej aerolinky.

Po zrušení liniek do Bordeaux, Bournemouth, Kolína nad Rýnom, Kaunas, Krakova, Lappeenranta, Rigy, Turín tu dnes máme ďalšie informácie o znižovaní frekvencie letov na ďalších linkách.

Ryanair oznámil znižovaniu frekvencie letov na týchto linkách z Budapešti:

  • Ammán
  • Bristol
  • Pisa
  • Praha
  • Sofia
  • Tel Aviv
  • Varšava

K rozhodnutiu prišlo po nezhodách Ryanairu s maďarskou vládou a jej štátnymi orgánmi, ktoré sa tiahnu už niekoho mesiacov. Maďarská vláda totižto zaviedla daň pre aerolinky na každého pasažiera, ktorý odletí z Maďarska. Pre Ryanair to predstavovalo 10€ na každého pasažiera.

Aerolinka si celú túto daň chcela premietnuť do ceny letenky – a to aj pre cestujúcich, ktorí letenky mali kúpené. Maďarskej vláde sa to nepáčilo a začala konanie voči leteckej spoločnosti, ktoré vyústilo v pokutu 750 000€. 

Ryanair na to zareagoval práve vyššie spomenutým rušením letov, ako aj znižovaním frekvencie letov, o ktorej vás informujeme dnes.

Uvidíme, či Ryanair naďalej bude svoju prítomnosť na letisku v Budapešti znižovať. Budeme to sledovať a v prípade nových informácií sa o tom určite dozviete medzi prvými. 

Zdroj: Ryanair

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)