RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v…

Ryanair je najväčšia európska letecká spoločnosť a je jasným príkladom toho ako momentálne vyzerá letecká doprava v Európe počas koronakrízy. Írska aerolinka má momentálne „na zemi“ viac ako 99%.

Ryanair: „Odkedy väčšina krajín EÚ zaviedla zákazy letov a ďalšie obmedzenia, viac ako 99% našich lietadiel nebude v najbližších týždňoch lietať.“

„Pracujeme s európskymi vládami z núdzových dôvodov na udržaní aspoň minimálneho počtu liniek aj keď je počet pasažierov na nich veľmi nízky.“

Väčšina prevádzkovaných liniek je momentálne medzi Veľkou Britániou/Írskom a rôznymi ďalšími európskymi metropolami – aj to v obmedzenom režime. Ryanair na týchto linkách lieta buď denne alebo týždenne:

RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v...

Ryanair taktiež uviedol, že lietadlá sú denne dezinfikované, na palube sa neplatí hotovosťou a vďaka nízkemu počtu pasažierov je možné v lietadle dodržiavať medzi pasažiermi odstup.

K obnoveniu ďalších letov uviedol „Momentálne očakávame obnovenie plánovaných letov niekedy v júli. Podporujeme kroky vlád EÚ v boji proti vírusu…“.

Naopak stredoeurópsky konkurent Ryanair, maďarský Wizzair očakáva vyššie tržby už tento máj, kedy opätovne začína lietať na viacerých linkách – napríklad aj z Viedne. V lete pritom plánuje spustiť takmer desiatku úplne nových liniek z viedenského letiska(pozrite tu)

Celé stanovisko (Zdroj: Letisko Bratislava)

RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v...

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.8 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?