RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v…

Ryanair je najväčšia európska letecká spoločnosť a je jasným príkladom toho ako momentálne vyzerá letecká doprava v Európe počas koronakrízy. Írska aerolinka má momentálne „na zemi“ viac ako 99%.

Ryanair: „Odkedy väčšina krajín EÚ zaviedla zákazy letov a ďalšie obmedzenia, viac ako 99% našich lietadiel nebude v najbližších týždňoch lietať.“

„Pracujeme s európskymi vládami z núdzových dôvodov na udržaní aspoň minimálneho počtu liniek aj keď je počet pasažierov na nich veľmi nízky.“

Väčšina prevádzkovaných liniek je momentálne medzi Veľkou Britániou/Írskom a rôznymi ďalšími európskymi metropolami – aj to v obmedzenom režime. Ryanair na týchto linkách lieta buď denne alebo týždenne:

RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v...

Ryanair taktiež uviedol, že lietadlá sú denne dezinfikované, na palube sa neplatí hotovosťou a vďaka nízkemu počtu pasažierov je možné v lietadle dodržiavať medzi pasažiermi odstup.

K obnoveniu ďalších letov uviedol „Momentálne očakávame obnovenie plánovaných letov niekedy v júli. Podporujeme kroky vlád EÚ v boji proti vírusu…“.

Naopak stredoeurópsky konkurent Ryanair, maďarský Wizzair očakáva vyššie tržby už tento máj, kedy opätovne začína lietať na viacerých linkách – napríklad aj z Viedne. V lete pritom plánuje spustiť takmer desiatku úplne nových liniek z viedenského letiska(pozrite tu)

Celé stanovisko (Zdroj: Letisko Bratislava)

RYANAIR: Viac ako 99% našich lietadiel momentálne nelieta. Obnovenie letov očakávame v...

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.8 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)