RYANAIR v auguste prepravil najviac pasažierov vo svojej histórii!

lietadlo Ryanair

Dáta aeroliniek už jasne ilustrujú, že cestovanie v Európe sa naplno vrátilo do normálu. Ryanair ako najväčšia letecká spoločnosť v Európe zaznamenal počas tohto augusta najväčší počet prepravených pasažierov za jeden mesiac v histórii.

V auguste dokázal prepraviť až 16,9 milióna pasažierov. Pre porovnanie – v predpandemickom roku 2019 prepravil v auguste 14,9 milióna pasažierov a minulý rok „iba“ 11,1 milióna pasažierov.

Už predchádzajúce mesiace boli pritom rekordné. V máji prepravil až 15,4 milióna pasažierov, v júni 15,9 milióna pasažierov a v júli 16,8 milióna pasažierov.

Rovnako tak sa oproti minulému roku zvýšila obsadenosť lietadiel – z 82% v auguste roku 2021 na 96% v auguste roku 2022.

Nie každá letecká spoločnosť v Európe sa však z podobných čísel môže tešiť. Ako ukazujú dáta spoločnosti Eurocontrol, pravidelne prekonáva počty letov v porovnaní s predpandemickým rokom 2019 iba Ryanair a jeho konkurent WizzAir. Letecké spoločnosti známe aj dlhšími letmi ako Lufthansa, Air France, KLM či British Airways svoje maximá ešte nedosahujú. Rovnako však ani EasyJet či Vueling, ktorí sú často konkurenciou práve pre Ryanair či WizzAir.

Zdroje: Denník E, Ryanair

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?