Ryanair uvažuje o zatvorení základne Laudamotion na letisku vo Viedni.

laudamotion nové lietadlo

V rámci debaty o opatreniach Ryanairu v súvislosti s koronakrízou oznámil Michael O'Leary(výkonný riaditeľ Ryanairu) možnosť uzatvorenia základne Laudamotion na viedenskom letisku, ktorá je podľa neho v existenčnej kríze.

O'Leary posledné týždne hovoril o tom, že základňa vo Viedni, ktorú v roku 2018 Ryanair kúpil nie je dostatočne výkonná. Na stole je teraz návrh kolektívnej zmluvy, ktorý by mal spoločnosti priniesť nižšie náklady a týkala by sa asi 560 zamestnancov. V prípade, že kolektívna zmluva uzatvorená nebude, O'Leary otvorene hovorí o tom, že základňu vo Viedni zavrie.

Zmluva by sa mala uzavrieť do 21.mája 2020. Ak sa tak nestane, udalosti by mali mať veľmi rýchly spád a základňa na letisku by bola zrušená do konca mesiaca.

Okrem iného by to znamenalo podstatne silnejšiu pozíciu maďarskej aerolinky WizzAir, ktorá aj napriek koronakríze plánuje na letisku vo Viedni expandovať.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Čo sa týka samotného Ryanair-u  – spoločnosť plánuje najskôr rušiť stratové základne vo Veľkej Británii, Nemecku a Španielsku. No rušenie by mohlo prísť aj do Belgicka, Talianska a Strednej Európy.

O'Leary taktiež označil plány Veľkej Británie na 14-dennú karanténu za „idiotské“ a „neimplementovateľné“.

V rámci svojich škrtov už Ryanair prepustil 3000 pilotov/členov posádky a 250 zamestnacov na centrále v Dubline.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.8 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?