Ryanair uvažuje o zatvorení základne Laudamotion na letisku vo Viedni.

laudamotion nové lietadlo

V rámci debaty o opatreniach Ryanairu v súvislosti s koronakrízou oznámil Michael O'Leary(výkonný riaditeľ Ryanairu) možnosť uzatvorenia základne Laudamotion na viedenskom letisku, ktorá je podľa neho v existenčnej kríze.

O'Leary posledné týždne hovoril o tom, že základňa vo Viedni, ktorú v roku 2018 Ryanair kúpil nie je dostatočne výkonná. Na stole je teraz návrh kolektívnej zmluvy, ktorý by mal spoločnosti priniesť nižšie náklady a týkala by sa asi 560 zamestnancov. V prípade, že kolektívna zmluva uzatvorená nebude, O'Leary otvorene hovorí o tom, že základňu vo Viedni zavrie.

Zmluva by sa mala uzavrieť do 21.mája 2020. Ak sa tak nestane, udalosti by mali mať veľmi rýchly spád a základňa na letisku by bola zrušená do konca mesiaca.

Okrem iného by to znamenalo podstatne silnejšiu pozíciu maďarskej aerolinky WizzAir, ktorá aj napriek koronakríze plánuje na letisku vo Viedni expandovať.

Čo sa týka samotného Ryanair-u  – spoločnosť plánuje najskôr rušiť stratové základne vo Veľkej Británii, Nemecku a Španielsku. No rušenie by mohlo prísť aj do Belgicka, Talianska a Strednej Európy.

O'Leary taktiež označil plány Veľkej Británie na 14-dennú karanténu za „idiotské“ a „neimplementovateľné“.

V rámci svojich škrtov už Ryanair prepustil 3000 pilotov/členov posádky a 250 zamestnacov na centrále v Dubline.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.8 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)