Ryanair šokuje novým poplatkom. Časť cestujúcich zaskočil pri check-ine.

lietadlo Ryanair

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, známa svojimi lacnými letenkami, čelí kritike od cestujúcich kvôli novému poplatku, ktorý sa začal zobraziť v mobilnej aplikácii pri pokuse o online check in. Podľa zistení BBC, spoločnosť začala od cestujúcich vyžadovať zaplatiť si za výber sedadla v lietadle, ak chcú mať prístup k online check-inu a elektronickému palubnému lístku. Cestujúci mali doteraz prístup k online check-inu zadarmo.

Novinka vyvolala vlnu nevôle medzi cestujúcimi, ktorí na sociálnych sieťach negatívne komentujú prekvapenie, ktoré ich u Ryanairu čakalo. Poplatok mal byť až do 21 libier (približne 24,5 eura) za rezerváciu sedadla, čo následne umožnilo urobiť si online check-in s vydaním elektronického palubného lístku. Alternatívou má byť čakanie v rade na letisku za klasický papierový palubný lístok.

Podľa informácií BBC sa nový poplatok týka len posledných 20 cestujúcich, ktorí sa odbavujú na let. Informácie prišli priamo od pracovníkov Ryanairu na letisku. Toto pravidlo je v rozpore s bežnou praxou väčšiny leteckých spoločností, ktoré umožňujú online check in bez poplatku.

Nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair, si tradične udržiavajú nízke základné ceny leteniek tým, že umožňujú cestujúcim voliteľne si priplácať za rôzne služby. Tento model umožňuje cestujúcim platiť len za to, čo skutočne využívajú. Avšak zavedenie poplatku za niečo, čo bolo predtým bezplatné(ako je vydanie palubnej vstupenky online), už nemusia Ryanairu všetci zákazníci odpustiť. Hlavne ak sú stále dostupné aj alternatívy konkurenčných aeroliniek, ktorí podobný poplatok nevyžadujú.

Zdroj: BBC

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počítadlo: 15

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)