Ryanair predpovedá, že ceny leteniek po koronavíruse pôjdu dole

By: David Precious - CC BY 2.0

Michael O'Leary, CEO Ryanairu tvrdí, že ceny leteniek by mohli ísť po ukľudnení situácie s koronavírusom skôr dole. Očakáva, že akonáhle sa začne lietať, spoločnosti spustia zo začiatku cenovú vojnu, aby naplnili rýchlo svoje kapacity.

Ryanair súhlasí s povinnosťou nosiť rúška a s meraním teploty. Avšak špekuluje sa aj s povinnosťou nechať obsadené iba dve tretiny lietadla a nechávať stredné sedadlo voľné. to by však bolo pre letecké spoločnosti neefektívne a ceny leteniek by museli ísť hore.

Návrat lietania Michael predpovedá na júl/august. Verí, že sa ešte stihnú last minute dovolenky do niektorých krajín. Kombináciou lacných leteniek a dopytu vypadnúť po karanténe z domu, by to mohlo dopadnúť celkom dobre.

V roku 2021 by mohli pomôcť nižsím cenám leteniek, nižšie ceny za naftu. Preto verí, že rok 2021 bude pre cestovanie opäť úspešný.

 

Zdroj: thesun.co.uk, finance.yahoo.com

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.