Ryanair plánuje od júla obnoviť 90% liniek – počet letov sa zníži na 40%!(+VIDEO)

By: Juanedc - CC BY 2.0

Už aj najväčšia letecká spoločnosť v Európe oznámila ako to vidí so štartovaním letov v najbližších mesiacoch. Od júla plánuje Ryanair obnoviť väčšinu liniek – budú sa však zásadne znižovať frekvencia letov.

Obnoviť by sa malo 90% liniek, ktoré letecká spoločnosť prevádzkovala – celkový počet letov by však mal byť iba na úrovni 40% oproti predkrízovým plánom. 

„Odkedy začali platiť opatrenia v súvislosti s Covid-19, Ryanair prevádzkoval denne iba 30 letov medzi Írskom, Veľkou Britániou a Európou. Od júla Ryanair opäť naštartuje lety na väčšina zo svojich 80 základní. Lietať sa bude denne/týždenne s menšou frekvenciou, Ryanair sa však bude snažiť zachovať čo najširšie množstvo liniek – radšej ako prevádzkovať ich len niekoľko a lietať často“ napísal Ryanair vo vyhlásení.

Rovnako ako aj u iných leteckých spoločností – aj tu bude kladený vyšší dôraz na hygienické opatrenia a bezpečnosť pred Covid-19. Rúška budú povinné a na letisku vám môžu zmerať teplotu, ktorá ak bude vyššia, do lietadla vás nemusia pustiť. Väčšinou však letecké spoločnosti v takomto prípade ponúkajú prebookovanie na iný termín zdarma.

Lietadlá budú pravidelne dezinfikované a na palube sa bude platiť iba bezkontaktne. Ponúkané bude iba balené jedlo a nápoje.

Počas letných mesiacov budú taktiež pasažieri vypĺňať dodatočné informácie týkajúce sa ich pobytu v cieľovej destinácii, ktoré budú následne poskytnuté jednotlivým európskym vládam. Cieľom je v prípade zistenia pozitivity rýchle a efektívne dohľadanie ďalších kontaktov, ktoré sa mohli infikovať – napríklad aj na mieste, na ktorom pasažier dovolenkoval.

„Toto zahŕňa menej zackeckovanej batožiny, check in online, sťahovanie palubných lístkov do telefónov, kontrola teploty na letisku či nosenie rúšok ako na termináli tak v lietadle. Všetky lietadlá Ryanairu sú vybavené HEPA filtrami(podobné tým v nemocniciach) a celý interiér lietadiel je dezinfikovaný každú jednu noc chemikáliami, ktoré účinkujú najbližších 24 hodín. Zatiaľ čo kontroly teploty a nosenie rúšok sú základným kameňom zdravého návratu do prevádzky, v prípade potreby sa bude pristupovať aj k obmedzovaniu kontaktu ľudí na letiskách či v lietadle.“ píše Ryanair.

Zdroj: Ryanair

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.1 / 5. Počítadlo: 11

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)