Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krok

Milujete okrem vylihovania na pláži aj dovolenkový adrenalín? Fanúšikovia rizikových športov a aktívne strávených dovoleniek by určite nemali podceniť AXA cestovné poistenie, ktoré bude pokrývať aj prípadné úrazy. 

Čo všetko pokryje bežné cestovné poistenie a kedy je potrebné pripoistenie pre rizikové športy?

Poistenie do hôr

Hory sú obľúbené miesto na trávenie dovolenky, ale pohyb v horách so sebou nesie mnohé riziká, ktoré vás môžu vyjsť draho. Netýka sa to len dovolenky v zahraničí, ale poistenie do hôr by ste mali mať aj na Slovensku. Zásah horskej služby nie je lacná záležitosť ani v našich horách.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krok

Cestovné poistenie na hory pokryje liečebné výdavky, asistenčnú službu a pri opakovaných cestách na Slovensku aj zásah horskej služby. To všetko získate aj v základnom balíku AXA Reference. Poistenie liečebných nákladov je v tomto prípade do 100 000 €. 

Ak sa na lyžovačke zraníte, alebo zraníte niekoho iného, dobré cestovné poistenie skutočne oceníte. Bežné cestovné poistenie pokryje bežné športy, ak máte v pláne vykonávať aj tie rizikovejšie, budete potrebovať pripoistenie. 

Pripoistenie rizikových športov

Klasické poistenie do hôr postačí na bežnú lyžovačku a bežné športy. Pre tých, ktorí vyhľadávajú aktívne dovolenky je určené poistenie rizikových športov. Takéto poistenie je potrebné nielen na dovolenke pri rizikových športoch, ale aj pre vykonávanie tých bežných v rámci verejne organizovaných súťaží. Využijete ho bez ohľadu na to, či sú vašou vášňou hory, alebo si užívate adrenalín pri mori. 

Ak sa teda nechcete obmedzovať a vyskúšať všetko, čo vám napadne a čo vás láka, poistite sa. Náklady na liečenie v zahraničí či repatriácia sú finančne náročné záležitosti, a pri úraze bez poistenia môžu byť spomienky na dovolenku ešte o čosi trpkejšie. 

Dajú sa poistiť všetky športy?

Rizikové športy sa dajú pripoistiť celkom bežne, ale niektoré sú predsa len rizikové až príliš a len tak sa poistiť nedajú. Zoznam športov, ktoré je možné poistiť je však dlhý, ide napríklad o cyklokros, cyklotrial, fly box, hasičský šport, jazda na koni, jazda na vodnom a snežnom skútri, lukostreľba, potápanie, safari, skialpinizmus, speleológia, surfing, treking a ďalšie. Poistiť sa teda dajú bežné športy a rizikové športy vykonávané na rekreačnej úrovni alebo po dobu účasti na verejne organizovaných športových súťažiach a prípravy na ne.

Čo sa poistiť nedá je napríklad spartan race, jachting v rámci oceánskych plavieb, buggykiting, letecké športy, potápanie pod ľadom, expedície do miest s extrémnymi podmienkami alebo výpravy do neobývaných miest. 

Samostatnou kategóriou je tiež profesionálny šport, ktorý sa nedá pripoistiť ako súčasť cestovného poistenia. Pokiaľ chcete vyskúšať šport, ktorý poisťovňa neuvádza v žiadnej z kategórií, jeho pripoistenie môže byť reálne až po konzultácii s poisťovňou a na základe písomnej dohody. Nič teda nie je nemožné a adrenalínovým zážitkom môžete kráčať v ústrety. 

Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krokCestovné poistenie je základ každej dovolenky

AXA cestovné poistenie by ste mali uzavrieť pred každou dovolenkou či výletom do zahraničia. Liečebné náklady sa v zahraničí môžu vyšplhať do astronomických výšok. Zdravotné problémy či úrazy sa pritom môžu prihodiť aj na dovolenke, ktorá sa nedá označiť za adrenalínovú či dobrodružnú. 

V AXA si môžete vybrať tri varianty cestovného poistenia – Reference, Komfort a Excelent. Poistenie Reference je vhodné uzavrieť pri krátkych výletoch mimo Slovenska, napríklad na jednodňový výlet, nákupy a podobne. 

Ak sa chystáte na klasickú dovolenku bez adrenalínu v rámci Európy, ideálnou voľbou bude Komfort, kým skutočne komplexné poistenie pre cesty po celom svete poskytuje poistenie Excelent. 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?