Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krok

Milujete okrem vylihovania na pláži aj dovolenkový adrenalín? Fanúšikovia rizikových športov a aktívne strávených dovoleniek by určite nemali podceniť AXA cestovné poistenie, ktoré bude pokrývať aj prípadné úrazy. 

Čo všetko pokryje bežné cestovné poistenie a kedy je potrebné pripoistenie pre rizikové športy?

Poistenie do hôr

Hory sú obľúbené miesto na trávenie dovolenky, ale pohyb v horách so sebou nesie mnohé riziká, ktoré vás môžu vyjsť draho. Netýka sa to len dovolenky v zahraničí, ale poistenie do hôr by ste mali mať aj na Slovensku. Zásah horskej služby nie je lacná záležitosť ani v našich horách.

Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krok

Cestovné poistenie na hory pokryje liečebné výdavky, asistenčnú službu a pri opakovaných cestách na Slovensku aj zásah horskej služby. To všetko získate aj v základnom balíku AXA Reference. Poistenie liečebných nákladov je v tomto prípade do 100 000 €. 

Ak sa na lyžovačke zraníte, alebo zraníte niekoho iného, dobré cestovné poistenie skutočne oceníte. Bežné cestovné poistenie pokryje bežné športy, ak máte v pláne vykonávať aj tie rizikovejšie, budete potrebovať pripoistenie. 

Pripoistenie rizikových športov

Klasické poistenie do hôr postačí na bežnú lyžovačku a bežné športy. Pre tých, ktorí vyhľadávajú aktívne dovolenky je určené poistenie rizikových športov. Takéto poistenie je potrebné nielen na dovolenke pri rizikových športoch, ale aj pre vykonávanie tých bežných v rámci verejne organizovaných súťaží. Využijete ho bez ohľadu na to, či sú vašou vášňou hory, alebo si užívate adrenalín pri mori. 

Ak sa teda nechcete obmedzovať a vyskúšať všetko, čo vám napadne a čo vás láka, poistite sa. Náklady na liečenie v zahraničí či repatriácia sú finančne náročné záležitosti, a pri úraze bez poistenia môžu byť spomienky na dovolenku ešte o čosi trpkejšie. 

Dajú sa poistiť všetky športy?

Rizikové športy sa dajú pripoistiť celkom bežne, ale niektoré sú predsa len rizikové až príliš a len tak sa poistiť nedajú. Zoznam športov, ktoré je možné poistiť je však dlhý, ide napríklad o cyklokros, cyklotrial, fly box, hasičský šport, jazda na koni, jazda na vodnom a snežnom skútri, lukostreľba, potápanie, safari, skialpinizmus, speleológia, surfing, treking a ďalšie. Poistiť sa teda dajú bežné športy a rizikové športy vykonávané na rekreačnej úrovni alebo po dobu účasti na verejne organizovaných športových súťažiach a prípravy na ne.

Čo sa poistiť nedá je napríklad spartan race, jachting v rámci oceánskych plavieb, buggykiting, letecké športy, potápanie pod ľadom, expedície do miest s extrémnymi podmienkami alebo výpravy do neobývaných miest. 

Samostatnou kategóriou je tiež profesionálny šport, ktorý sa nedá pripoistiť ako súčasť cestovného poistenia. Pokiaľ chcete vyskúšať šport, ktorý poisťovňa neuvádza v žiadnej z kategórií, jeho pripoistenie môže byť reálne až po konzultácii s poisťovňou a na základe písomnej dohody. Nič teda nie je nemožné a adrenalínovým zážitkom môžete kráčať v ústrety. 

Rizikové športy v zahraničí? Bez cestovného poistenia ani na krokCestovné poistenie je základ každej dovolenky

AXA cestovné poistenie by ste mali uzavrieť pred každou dovolenkou či výletom do zahraničia. Liečebné náklady sa v zahraničí môžu vyšplhať do astronomických výšok. Zdravotné problémy či úrazy sa pritom môžu prihodiť aj na dovolenke, ktorá sa nedá označiť za adrenalínovú či dobrodružnú. 

V AXA si môžete vybrať tri varianty cestovného poistenia – Reference, Komfort a Excelent. Poistenie Reference je vhodné uzavrieť pri krátkych výletoch mimo Slovenska, napríklad na jednodňový výlet, nákupy a podobne. 

Ak sa chystáte na klasickú dovolenku bez adrenalínu v rámci Európy, ideálnou voľbou bude Komfort, kým skutočne komplexné poistenie pre cesty po celom svete poskytuje poistenie Excelent. 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 2 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.