Riquewihr. Nedotknutá romantická dedinka v obkolpení francúzskych viníc

By: lesfortstrotters - CC BY 2.0

Typická francúzska dedinka, ktorá v sebe kombinuje históriu, kultúru, krásne scenérie, no predovšetkým dobré jedlo a víno. Aj to ju robí jedným z najkrajších miest v Európe. Tento klenot známy najmä pre Riesling dnes vyzerá presne tak, ako v 16. storočí. 

Riquewihr je romantické stredoveké mestečko, ukryté medzi vrchmi Vosges a najkrajšími vinicami v Alsasku. Práve tento región rozprestierajúci sa na východe Francúzska na hranici rieky RýnNemeckom je jeho domovom. Riquewihr sa nachádza v chránenej oblasti a je vzdialené len 7 kilometrov od mesta Colmar. V jeho okolí sa nachádzajú aj iné známe alsaské dediny ako Ribeauvillé, Hunawihr, Eguisheim či Kaysersberg.

ulička 
By: Pug GirlCC BY 2.0

Pri vstupe do dediny, resp. mestečka vás privítajú staré mestské brány a strážne veže. Riquewihr je v prvom rade vínnym mestom obklopeným kopcami vínnej révy. Jedná sa o malú, skutočnú pôvodnú dedinu z obdobia 15.16. storočia. Zmenila sa (zmodernizovala) len malá časť mestečka takmer bez rekonštrukcie po druhej svetovej vojne. Riquewihr ukrýva autentické budovy, pozostatky opevnených mestských hradieb či dokonca aj rozhľadňu.

vinice 
By: Pug GirlCC BY 2.0
budova 
By: Daniel70mi FalciolaCC BY 2.0

V mestečku natrafíte aj na miesta nazývané „Winstub“. Winstub je vlastná vinárska pivnica, ktorá patrí vlastníkovi vinárstva a reflektuje jeho vlastnú prirodzenosť a sofistikovanosť. Nájdete ich tu približne 20. Nemusíte teda chodiť z vinohradu do vinohradu, aby ste sa dozvedeli informácie o víne. Winstuby sa nachádzajú väčšinou v pivniciach hotelov či obchodov.

winstub 
By: Daniel70mi FalciolaCC BY 2.0
ulica 
By: Russ BowlingCC BY 2.0

V súčasnosti žije v Riquewihr približne 1230 obyvateľov. Okrem samotných vinární a Winstubov tu nájdete aj množstvo butikov, hotelov, reštaurácií či kempingov. Mnohí vinári v mestečku ponúkajú aj prehliadky svojich pivníc spojené s ochutnávkami. Mesto je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí obľubujú klasickú romantiku, večery pri víne a prechádzky v autentickom francúzskom prostredí. Usporiadanie mestečka a jeho štruktúra je od stredoveku nezmenená a každý kúsok architektúry sa zachoval. Ani samotný životný štýl ľudí sa nezmenil, ich existencia sa stále točí okolo vinárskeho priemyslu.

Vychutnajte si ešte niekoľko pohľadov na jednu z najkrajších dediniek v Európe:

dedinka 
By: Pug GirlCC BY 2.0
ulička 
By: Peter HurfordCC BY 2.0
obchod 
By: Tobias NordhausenCC BY 2.0
dedinka 
By: Daniel70mi FalciolaCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?