Riaditeľ Ryanairu oznámil plány na spustenie nových liniek z Európy do ďalších afrických krajín.

lietadlo Ryanair

Riaditeľ Ryanairu prezradil ďalšie plány na rozširovanie leteckých liniek po Európe. Tešiť sa môžeme na nové linky v Afrike ako aj v severnej Európe.

Pre portál Fly4free.pl uviedol, že nízkonákladové letecké spoločnosti hľadajú neustále nové možnosti na presadenie sa na letiskách v rôznych častiach Európy a jej okolia.

Pri téme nových liniek zmienil letecké spojenia do Tuniska, Líbye, Egypta. Na severe by malo ísť o Nórsko, Švédsko a Fínsko – snáď s rozšírením leteckých spojení do destinácií na sever od hlavných miest.

Len minulý rok sa Ryanair rozšíril aj do Helsiniek. Ako však riaditeľ Michael O'Leary prezradil, rozvoju leteckých liniek v tejto oblasti Európy bránia vysoké ekologické dane a častokrát aj postoje štátnych inštitúcií.

Plány na expanziu na severe Európy a v severnej Afrike mala aerolinka už pred pandémiou, no s jej príchodom a následnou situáciou leteckých spoločností sa tieto plány museli posunúť.

Ani čím ďalej tým väčší konkurent, WizzAir, nelení. Ten najnovšie oznámil expanziu do Saudskej Arábie, lieta do Spojených Arabských Emirátov a z tých plánuje prevádzkovať aj linku na Maldivy. Prítomný je pritom aj na letiskách egyptských letovísk, kam má plány expandovať práve aj Ryanair.

Zdroje: Fly4free.pl , Startitup

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?