Riaditeľ Ryanairu oznámil plány na spustenie nových liniek z Európy do ďalších afrických krajín.

lietadlo Ryanair

Riaditeľ Ryanairu prezradil ďalšie plány na rozširovanie leteckých liniek po Európe. Tešiť sa môžeme na nové linky v Afrike ako aj v severnej Európe.

Pre portál Fly4free.pl uviedol, že nízkonákladové letecké spoločnosti hľadajú neustále nové možnosti na presadenie sa na letiskách v rôznych častiach Európy a jej okolia.

Pri téme nových liniek zmienil letecké spojenia do Tuniska, Líbye, Egypta. Na severe by malo ísť o Nórsko, Švédsko a Fínsko – snáď s rozšírením leteckých spojení do destinácií na sever od hlavných miest.

Len minulý rok sa Ryanair rozšíril aj do Helsiniek. Ako však riaditeľ Michael O'Leary prezradil, rozvoju leteckých liniek v tejto oblasti Európy bránia vysoké ekologické dane a častokrát aj postoje štátnych inštitúcií.

Plány na expanziu na severe Európy a v severnej Afrike mala aerolinka už pred pandémiou, no s jej príchodom a následnou situáciou leteckých spoločností sa tieto plány museli posunúť.

Ani čím ďalej tým väčší konkurent, WizzAir, nelení. Ten najnovšie oznámil expanziu do Saudskej Arábie, lieta do Spojených Arabských Emirátov a z tých plánuje prevádzkovať aj linku na Maldivy. Prítomný je pritom aj na letiskách egyptských letovísk, kam má plány expandovať práve aj Ryanair.

Zdroje: Fly4free.pl , Startitup

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)