Do Berlína bez peňazí a iba s plechovkami Red Bull? Výzva, do ktorej sa zapája celý svet!

Jarno Schurgers/Red Bull Content Pool

Tak to tu máme po roku znova! Zapoj sa do dobrodružstva svojho života! Zvládneš sa ty a tvoji dvaja kamaráti dostať do Berlína bez peňazí a mobilu? Jediné platidlo budú plechovky Red Bull a vaše vyjednávacie schopnosti.

Can You Make It?

Tak sa volá dobrodružný projekt spoločnosti Red Bull, ktorá okrem toho, že vyrába energeťáky, je známa aj organizovaním rôznych adrenalínových akcií. Ani výzva Can You Make it nebude iná. Dvesto študentských tímov sa bude túlať naprieč Európou až do cieľovej destinácie – do Berlína. Tam vaše dobrodružstvo vyvrcholí stretnutím sa s podobnými dobrodruhmi z celého sveta.

Na tom by nebolo nič špeciálne. Red Bull vám však pred samotnou cestou zarobí na problémy (dobrodružstvá) tým, že vám zapečatí do obálky mobily, počítače, kreditky aj peniaze. Na oplátku vás vybaví plechovkami Red Bull, ktoré budú slúžiť ako vaše jediné platidlo. Na celú cestu máte 7 dní.

Myslíte si, že je to nemožné? Jednoduché to rozhodne nebude. Ale všetko, čo stojí za to, si vyžaduje vystúpenie z komfortnej zóny. Za ňou totiž začína to pravé dobrodružstvo! Dôkazom môžu byť príklady z minulých ročníkov.

Do Berlína bez peňazí a iba s plechovkami Red Bull? Výzva, do ktorej sa zapája celý svet!
PRIMITEAM © JARNO SCHURGERS/RED BULL CONTENT POOL

Ako sa môžem zapojiť?

Zapojiť sa môžu trojčlenné študentské tímy. Registrovať sa môžete tu. V preklade –  zožeň dvoch podobne strelených ľudí ako ty. Všetci traja však musíte byť študentmi vysokej školy a mať aspoň 18 rokov. Ak máš tento krok za sebou, zober mobil (kameru, GoPro, drona…čokoľvek) a natočte 60 sekundové video, ktorým rozbijete internety. Na videu si dajte záležať. Dohromady sa vyberie 200 tímov z celého sveta, pričom zo Slovenska poputujú 2 tímy. 

Do Berlína bez peňazí a iba s plechovkami Red Bull? Výzva, do ktorej sa zapája celý svet!
Filip Nagy / Red Bull Content Pool

Ako to celé prebieha?

Ak ste prešli sitom – gratulujeme! Vyrážať budete z jedného zo štartovacích miest (Barcelona, Budapešt, Miláno, Kodaň alebo Amsterdam). Dopravu na štart a z cieľovej destinácie (z Berlína) budete mať zabezpečenú. 

Trasa, akou sa do Berlína dostanete, je na vás, avšak po ceste vás čakajú check-pointy, ktorými musíte prejsť. To nie je všetko – pred štartom dostanete aj zoznam úloh a dobrodružstiev a mali by ste sa pokúsiť čo najviac z nich aj splniť. Celú cestu budete zaznamenávať a pomocou špeciálnej aplikácie a vášho súkromného Instagramu posielať do sveta. Áno, je potrebné mať vlastný Instagram, pretože vďaka plneniu úloh a foteniu a natáčaniu dôkazov, budete získavať body. 

Určite ti napadlo: ako máš pridávať fotky na Instagram, keď nebudeš môcť používať svoj mobil? Aj na toto „inženíři“ mysleli. Na začiatku dostaneš tímový mobil a ďalšie nutné vybavenie. Mobil bude blokovaný iba na potrebné aplikácie a samozrejme povolené núdzové čísla a podporný Red Bull tím. 

Samozrejme nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie – peniaze. Teda v tomto prípade 24 plechoviek Red Bull, ktoré budú tiež súčasťou vašej štartovacej výbavy. Týmito budeš platiť a trénovať si svoje vyjednávacie schopnosti. Ďalšie plechovky môžeš získať plnením úloh. Komplet informácie nájdeš tu.

OK! Idem do toho! Kedy, čo a ako mám urobiť?

Kamošov –  študentov už máš. Teraz nahrajte 60 sekundové video a presvedčte celý svet o tom, že vy to dáte najlepšie. Prihlásiť sa môžete do polnoci 17. februára. Ak vás vyberú, urobte si na 20 – 28. apríla voľno!

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.