Predĺžený víkend v Istanbule lacno! (komplet návod)

istanbul

Dnes vám prinášame kompletný plán predĺženého víkendu v Istanbule v Turecku. Toto krásne mesto, ktoré je približne štyri krát väčšie ako Bratislava ponúka mnoho svetoznámych pamiatok ako napríklad Modrú Mešitu, ktorá je krásne zdobená a je to jedna z najznámejších pamiatok Istanbulu. Vo vašom itirenári nesmie chýbať ani palácový komplex Topkapi, ktorý sa nachádza v centre mesta a mnoho ďalšieho.

Cesta do Istanbulu

 • Letecky: Budapešt  – Istanbul – Budapešt (8.-11.1.2015) iba od 26 Eur! (ak ste členom WizzAir Discount Club – jednorázový ročný poplatok 30 Eur), ak nie, cena je krásnych 48 Eur.  Vyhľadať letenky >>

Termíny leteniek:

 • 8.-.11.1.
 • 8.-.12.1.
 • 8.-.13.1.

Ako sa dostať do Budapešti na letisko?

Mikrobusom

Z Košíc – jednoducho mikrobusom priamo na letisko za 39 Eur. Viac info tu >>

Vlakom

 • Bratislava – Budapešť (17,50 Eur spiatočný)
 • Košice – Budapešt (20 eur spiatočný)
 • Poprad – Budapešt (28.50 Eur spiatočný)
 • Nové Zámky – Budapešt (10,50 Eur spiatočný)
 • Štúrovo – Budapešt (6,50  Eur spiatočný)

Viac info o vlakoch do Budapešti tu >>

Ako sa dostať z vlakovej stanice v Budapešti na letisko?

 1. Vystúpime a vyjdeme zo stanice do metra. Metro sa nachádza, keď výjdeme z hlavného vchodu stanice, odbočíme doľava, zájdeme za roh stanice a zídeme dolu po schodoch do podchodu – je to zároveň vstup do metra.
 2. Treba si zakúpiť dva jednosmerné lístky (single journey ticket alebo po maďarsky „vonaljegy“). Jeden stojú cca 1,2 Eur.
 3. Nastúpite na zelenú linku M4 na smer „Kelenföldi pályaudvar“ a vystúpite na tretej zastávke „Kálvin tér“
 4. Tam prestúpite na linku M3 na smer “Kőbánya–Kispest” a idete až na konečnú zastávku. Stále vám stačí ten jeden lístok, ktorý ste si cvakli na začiatku v prvom metre.
 5. Vystúpite a sledujete informačné tabule s obrázkom lietadla, vďaka čomu sa dostanete až na autobusovú stanicu. Odtiaľ pôjdete modrým autobusom 200E.
 6. Pri nástupe na autobus si označíte druhý lístok a cestujete konečne na konečnú zastávku a teda na letisko. Cesta autobusom zaberie asi 20 minút.

 Autom na letisko v Budapešti?

Najpohodlnejší spôsob ako sa dostať na letisko v Budapešti je samozrejme autom. Parkovné vás výjde cca 12-25 Eur na tieto 4 dni. Podľa toho, či si rezervujete online alebo kupujete na mieste. Online to je lacnejšie.

Ubytovanie v Istanbule

Ubytovanie v Istanbule si jednoducho rezervujete na Booking.com. Celá rezervácia prebieha v slovenčine.  Ceny sú už od 10 € / noc / osoba za dobrý hotel.

Požičanie auta v Istanbule

Auto si v Istanbule môžete požičať už od cca 60 Eur. Stačí si ho vopred rezervovať na RentalCars.com – všetko prebieha v slovenčine a vozidlo si môžete vyzdvihnúť priamo na letisku.

 

Ak budete postupovať podľa našich tipov, predĺžený víkend v Istanbule (nezabudbnuteľné mesto), vás môže výjsť už od 180 Eur pre dve osoby na tri noci komplet cesta (vlak + letenky) + ubytovanie!

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?