POZOR! Lety do Catanie sú do stredy 19.7.2023 zrušené kvôli požiaru.

etna a catania na sicilii
Etna a v popredí mesto Catania

Lety na letisko v Catanii na ostrove Sicília sú do stredy 19. júla prerušené kvôli požiaru. Ten vypukol v nedeľu večer na letisku Vincenzo Bellini v Catanii. Hasiči boli privolaní k požiaru a letisko bolo evakuované. Našťastie nikto nebol zranený.

Pôvodne sa predpokladalo, že letisko bude zatvorené do pondelka rána. To sa však zmenilo. Úrady letiska oznámili, že lety(aj prílety aj odledy) sú prerušené do stredy o 14:00.

Ak ste teda mali na tento čas naplánovaný let na Sicíliu do Catanie, treba si pozrieť informácie od leteckej spoločnosti(email). Či vám napríklad let presunuli na obdobie kedy bude možné letieť alebo presmerovali do Trapani, Palerma či Comisa. Letisko Comiso je vzdialené dve hodiny jazdy od letiska v Catanii. Ak nič neprešlo, ideálne by bolo proaktívne sa skontaktovať s leteckou spoločnosťou či predajcom letenky.

Požiar sa začal na prízemí letiska a rozšíril sa do odletového terminálu, ktorý sa nachádza na druhom poschodí. Dôvody požiaru sa vyšetrujú.

Ryanair uviedol: „Všetci cestujúci, ktorí boli ovplyvnení zrušením alebo zmenou letiska, budú informovaní o svojich možnostiach.“

Zdroj: Euronews

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?