Portugalský región Algarve bol opäť ocenený ako miesto v Európe s najlepšími plážami!

Algarve pobrežie

Po desiatykrát bola regiónu Algarve udelená cena World Travel Awards za miesto v Európe s najlepšími plážami. Ide o svetový unikát, keďže žiadna iná destinácia v hodnoteniach World Travel Awards nezískala ocenenie toľkokrát.

Portugalské Algarve je domovom viac ako 100 pláží, množstvo z nich patrí k tým najkrajším v Európe. Tiahnu sa na pobreží dlhšom ako 200km.

V Algarve je tiež 88 pláží s modrou vlajkou, čo predstavuje jednu z najväčších koncentrácií modrých vlajok v Európe. Modrá vlajka s piktogramom vĺn je totiž certifikáciou vysokej kvality pláže. Ide o exkluzívne ocenenie pláží a prístavov, ktoré spĺňajú prísne environmentálne štandardy v oblasti kvality vody, bezpečnosti, informovanosti, ako aj vybavenosti službami.

„Je pre nás česť získať túto cenu po desiaty raz. Pre región je to skutočne výnimočné ocenenie“ povedal o zisku ceny André Gomes, ktorý v regióne Algarve riadi otázky turizmu.

„V Algarve si nájde svoju pláž každý. Od dlhých piesočnatých pláží chránených zlatými útesmi, po malé zátoky ukryté medzi skalami, či pláže s pokojnými vodami na východnom pobreží ako Manta Rota a Altura, ktoré sú ideálne pre rodiny. Naopak, pláže na západnom pobreží Amado, Bordeira a Monte Clerigo patria medzi najscénickejšie a najmenej preplnené v krajine a sú vyhľadávanou destináciou pre surferov. Okrem toho tu nájdete aj slávne plážové mestečká ako Albufeira, Lagos a Vilamoura, všetky s krásnymi plážami“ doplnil a zdôraznil „K tomu všetkému máme bohatú kultúru a tradíciu, s dlhou históriou rybolovu, poľnohospodárstva, remesiel a gastronómie, ktorá bola ovplyvnená jeho dlhým atlantickým pobrežím, maurskými koreňmi a slnečným podnebím.“

Za Algarve sa následne umiestnili ďalšie známe miesta ako Cannes vo Francúzsku, Korfu v Grécku,  Costa Navarino v Grécku, Malorka v Španielsku, Marbella v Španielsku, ostrov Porto Santo, ostrov Madeira či Sardínia v Taliansku.

Tento rok oslavovala World Travel Awards svoje 30. výročie, pričom toto významné výročie oslavovali v gruzínskom meste Batumi.

Zdroj: Euronewsweek

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?