Porto + AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon – letenky spolu už za 66€!

Azorské ostrovy

A čo by ste povedali na jesenné spoznávanie Portugalska? Máme tu pre vás tip, pri ktorom zvidíte Porto, Lisabon aj Azorské ostrovy a letenky vás budú stáť dohromady iba 66€!

Ide o kombináciu leteniek spoločností Ryanair a WizzAir na november. Celý výlet potrvá 9 dní. Najskôr 17.11.2021 poletíte z Viedne do Porta. Následne 19.11.2021 letíte už na Azorské ostrovy. Tam sa zdržíte do 23.11.2021, kedy vás čaká let do Lisabonu. A následne posledný let absolvujete 26.11.2021 pri lete do Viedne.

Portugalsko je aktuálne najzaočkovanejšia krajina na svete, ktorá aktuálne uvoľňuje opatrenia. Výrazné obmedzenia sa neočakávajú ani počas jesene.

Zobrať si so sebou bez priplácania môžete len menšiu príručnú batožinu. V prípade Ryanairu ide o 40x25x20cm, v prípade WizzAiru 40x30x20cm. Samozrejme ďalšia batožina sa dá priplatiť.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Porto
11€
17.11.2021
Porto
Ponta Delagada
24€
19.11.2021
Ponta Delagada
Lisabon
13€
23.11.2021
Lisabon
Viedeň
18€
26.11.2021

Požičanie auta a poradenstvo k Azorom

Na Azorských ostrovoch dlhodobo býva aj náš člen tímu – Lukáš. Ak by ste teda potrebovali poradiť s Azorskými ostrovmi, ubytovaním, vytvorením itineráru, môžete mu napísať buď na Instagram alebo na Facebook. 

Keďže mnohým Slovákom už robil aj sprievodcu, spolupracuje aj s jednou lokálnou požičovňou áut. Stačí napísať buď jemu, alebo priamo slečne z autopožičovne na WhatsApp +351 938 607 200 a spomenúť, že informáciu o nich máte od Lukáša zo Slovenska. Budete mať na požičanie auta lepšiu cenu. Požičanie auta je bez depozitu či potreby kreditky.

Vstup do Portugalska a návrat na Slovensko

V prípade, že ste zaočkovaný, stačí sa vám na letiskách preukázať digitálnym Covid Pasom. Pri ostatných prípadoch si treba pozrieť podmienky vstupu na Azorské ostrovy na tejto stránke, pri Portugalsku samotnom na tejto. 

Rovnako tak všetky pasažieri musia pred vstupom vyplniť formulár Passenger Locator Card.

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

Kde hľadať lacné ubytovanie?

Veľmi dobré skúsenosti máme s portálom Booking.comRezervujeme cez neho zariadenia roky a nikdy s nimi nebol žiaden problém. Dá sa tam pritom veľmi dobre filtrovať napríklad aj podľa recenzií predchádzajúcich klientov. Spomenúť určite musíme aj trend dnešných dní Airbnb.com. Miestni na ňom ponúkajú ubytko vo svojich domoch, bytoch či izbách.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Medzi Bratislavou a viedenským letiskom pravidelne jazdí napríklad slovenská autobusová spoločnosť Slovak Lines počas takmer celého dňa či noci. Lístky začínajú na 7,99€ v jednom smere. Ponuku si môžete pozrieť na tejto stránke(na november ešte lístky nie sú v predaji).

Porto + AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon - letenky spolu už za 66€!Porto + AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon - letenky spolu už za 66€!Porto + AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon - letenky spolu už za 66€!Porto + AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon - letenky spolu už za 66€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?