Pláž s azúrovým morom a bielym pieskom. Cala Luna je jednou z pých Sardínie

pláž
By: Vasile Cotovanu - CC BY 2.0

Pozemský raj či najkrásnejšia pláž Sardínie. To sú niektoré z prívlastkov pláže s názvom Cala Luna. Zátoka, v ktorej sa nachádza, je považovaná za najpôsobivejšiu nielen na ostrove, ale aj v celom Stredomorí. Priam idylická pláž v tvare polmesiaca a jej jemný biely piesok je silným lákadlom pre návštevníkov.

Cala Luna leží v zálive Orosei a je symbolom východného pobrežia Sardínie. Nachádza sa na polceste medzi územiami BauneiDorgali. Skalnaté vápencové útesy ležiace navôkol ukrývajú nádhernú zátoku, ktorá je doslova posiata tichými, priestrannými prírodnými jaskyňami. Nielen jaskyne, ale aj bujné oleandrové lesy poskytujú útočisko a príjemný tieň počas horúcich slnečných dní.

Pláž s azúrovým morom a bielym pieskom. Cala Luna je jednou z pých Sardínie
Zdroj: Google maps
Pláž s azúrovým morom a bielym pieskom. Cala Luna je jednou z pých Sardínie
Zdroj: Google maps

 

záliv
By: NH53CC BY 2.0

Nádherná pláž v strede zátoky je obmývaná jasným modrým morom. Pláž Cala Luna je pokrytá svetlým pieskom, ktorý je zmiešaný s kamienkami. Odtiene krištáľovo čistej vody sa menia v priebehu dňa v závislosti od toho, ako sa láme svetlo. Táto oblasť je mimoriadne populárna najmä pre milovníkov podmorského rybolovu či potápania sa a objavovania podmorských krás.

pláž
By: Vasile CotovanuCC BY 2.0

Samostatná pláž leží približne 3 kilometre od jaskýň Blue Marino. Ide o veľkú morskú jaskyňu so stalagmitmi či skalnými rezbami. Cala Luna je vďaka výskytu takýchto jaskýň ideálnym miestom na výlet loďou. V okolí pláže sa nachádzajú hory národného parku Gennargentu, ktoré sa vyznačujú nezdolanými vrcholmi, krajinou čistých bielych kameňov rozptýlených po celom území a veľkými zelenými údoliami, ktoré ponúkajú množstvo turistických chodníkov. Smerom na juh od Cala Luna nájdete ďalšie „rajské miesta“ s nedotknutou prírodou a krištáľovo čistou vodou, akými sú zátoky Biriola, Sisine či Mariolu.

pláž
By: Vasile CotovanuCC BY 2.0
jaskyňa
By: Vasile CotovanuCC BY 2.0

Na pláž je možné dostať sa predovšetkým po mori prostredníctvom lodí, ktoré ponúkajú kyvadlovú dopravu z prístavu Cala Gonone nachádzajúceho sa neďaleko. Samozrejme, na pláž sa môžete dostať aj po súši, a to po ceste smerom od pláže Cala Fuili cez miesta po útesoch s výhľadom aj na spomínanú krasovú jaskyňu Bue Marino.

pláž
By: Nicolas VollmerCC BY 2.0

Boli ste už na tomto mieste? Dajte nám vedieť na našom fb. 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?