Pizza párty uprostred lesa alebo rockový koncert v galérii – jedinečné párty, ktoré musíte zažiť

party

Na celom svete sa denne konajú rôzne eventy v baroch, v lese, na plážach či uliciach a mnoho z nich má jedinečnú atmosféru a program. Vybrali sme pár, ktoré ponúkajú niečo výnimočné a vďaka svojej originalite pravidelne priťahujú tisíce ľudí z celého sveta.

Pizza párty, Portugalsko

Ak ste nielen milovníkom dobrej zábavy, ale aj pizze, táto párty v Portugalsku je pre vás skvelým miestom.

Všetko sa to začalo vďaka malej kamennej peci, pri ktorej sa stretla skupina priateľov, no dnes je to miesto, ktoré láka stovky ľudí z celého okolia. Cieľom bolo vytvorenie alternatívneho miesta, kde sa ľudia môžu stretávať, vymieňať si názory a zabávať sa.

Pri vstupe na párty zaplatíte 10€ a čaká vás „All you can eat“ pizza a lazane počas celej párty. Ak by vám to nestačilo, v malých stánkoch nájdete mnoho iného jedla ako palacinky, koláče ale aj nápoje.

Celé okolie, kde sa „pizza night“ koná, je vyzdobené rôznymi svetielkami a zaujímavými ozdobami. Nachádzajú sa tu dve pódiá s rôznou hudbou – techno, funk, drum n bass, čo len chcete. Mnoho ľudí sa tu stretáva už od rána a ostávajú tam stanovať alebo spať vo svojich karavanoch. Najväčším zážitkom je však prísť večer, kedy celé okolie svieti a všetci sa bavia v rytmoch hudby.

Dostať sa na miesto konania je trochu zložitejšie, no na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie.

pláž ľudia pizzaFabrica de la arte Cubano, Kuba

Módne prehliadky, umelecké diela, filmy Charlieho Chaplina – toto všetko môžete zažiť, ak sa vyberiete zabaviť sa do Fabrica De La Arte Cubano.

Fabrica otvára svoje brány už cez deň, no najnavštevovanejšia je v noci, kedy sa tam chodievajú zabávať hlavne turisti (ale aj domáci). Môžete si vybrať, či chcete ísť na živý koncert kapely alebo si skôr zatancovať na európsku hudbu, v ďalšej miestnosti zas môžu akurát hrať salsu. Keď vás už tanec omrzí, Fabrica toho ponúka omnoho viac – premietanie filmov či galériu plnú moderného umenia. Ani sa nenazdáte a v momente sa môže stage premeniť na módnu prehliadku.

Ak sa rozhodnete Fabricu navštíviť, zaplatíte vstupné 2€ a do ruky dostanete kartičku, ktorá slúži na zaplatenie všetkého vo vnútri. Mojito, Cuba Libre alebo rôzne jedlo si môžete kúpiť vo viacerých baroch a v reštaurácii, ktorá sa nachádza vo vnútri. Dávajte si pozor, aby ste kartu nestratili, pretože keď sa o druhej ráno podnik zatvára kartička slúži na to, aby ste vyplatili celý svoj účet.

Fabrica má naozaj jedinečnú atmosféru – budete tancovať s mojitom v ruke okolo nádherných diel moderného umenia a zažijete pravú kubánsku párty. Tento podnik rozhodne patrí medzi „must see“ miesta na Kube!

kuba
Kubánci majú skrátka hudbu v krvi

Palenque, Kuba

Na Kube ešte chvíľu ostaneme, tentokrát ale v meste Viñales. Palenque (celý názov Palenque de los Cimarrones) je jaskyňa, ktorá je najviac navštevovaná práve v noci, kedy sa tu odohrávajú divoké párty. Celý večer sa začína šou plnou tanca, hudby a zábavy na javisku, ktoré sa neskôr zmení na tanečný parket do skorého rána.

Za vstup opäť zaplatíte len 2€ a keď si chcete kúpiť fľašu Havana Club a k tomu pár kubánskych nápojov „Coca-cola“, nezaplatíte viac ako 10€. Z mesta sa dostanete na miesto konania vďaka Taxi Colectivo za 1CUC (necelé euro). Fiesta sa tu koná pravidelne, preto ak budete počas víkendu v meste Viñales, toto je ten najlepší spôsob, ako stráviť sobotnú noc.

vinales kuba
Pri mestečku Viñales sa navyše nachádza údolie, ktoré patrí do UNESCO a pestuje sa tam napríklad aj tabak

Spa párty, Maďarsko

Ďalšia párty v našom výbere nie je ani tak ďaleko od Slovenska a nachádza sa v Budapešti. Kto by nemal rás relax v kúpeloch, však? No práve Szechenyi Spa & Baths ponúka navyše párty v bazénoch pod holým nebom. Počas noci uvidíte napríklad tanečnú a ohňovú šou a popri svetlách, laseroch a dobrej hudbe sa môžete s priateľmi baviť do rána. Ak neviete, či je to niečo pre vás, rozhodne si pozrite nasledujúce video, ktoré vás určite presvedčí!

Táto skvelá párty sa koná skoro každú sobotu, konkrétne dátumy a ceny si viete pozrieť na tejto stránke.

La Tomatina, Španielsko

Ak sa chcete zúčastniť šialenej paradajkovej vojny La Tomatina, Valenciu musíte navštíviť počas augusta, a to konkrétne poslednú stredu.

Zaujíma vás, ako to celé prebieha? Všetko sa to začína tak, že nad mestom visí plátok šunky, ktorý sa musia účastníci pokúsiť chytiť, pričom celý čas ich oblievajú vodou. Neskôr zaznie signál, ktorý informuje o začatí bitky. Okolie sa naplní kamiónmi, ktoré sú plné paradajok a vojna sa môže začať. Tony prezretých paradajok nízkej kvality a desaťtisíce ľudí, ktorí sa bláznia na námestiach približne hodinu.

Podujatie sa koná už od roku 1945 a tento rok sa ulice mestečka Buñol zafarbia do červena 26. augusta.

Festival je veľmi populárny a preto je potrebné rezervovať si miesto, viete to urobiť online na tejto stránke. Mnohé spoločnosti ponúkajú aj hotové zájazdy, kedy okrem vstupeniek získate aj vstup na after párty a môžete využiť sprchy či vlastné skrinky.

Palacinková párty

Ak sa chcete zúčastniť párty s palacinkami, nevieme vám povedať ani čas ani miesto konania, keďže sa vždy menia. Robin Vogelaar z Holandska už roky organizuje tzv. Dutch Pancake Events, pričom cestuje po svete a pečie palacinky pre neznámych ľudí. Čo začalo ako večera pre spolužiakov v Hong-Kongu je dnes event pre neznámych ľudí v baroch a hosteloch po celom svete. Jeho cieľom je dať dokopy dobrú partiu ľudí a stráviť spolu s nimi čas plný zábavy a samozrejme, dobrého jedla.

Tento jedinečný event sa konal už skoro šestokrát v mestách ako Jakarta, Tokyo, Hong Kong, New York ale aj v mnohých európskych mestách – v Ríme, Lisabone, Varšave či Budapešti. Ak ste preto na cestách, neváhajte sledovať Robinov profil na Facebooku prípade jeho web. Povedomie o eventoch dáva hlavne cez Facebook, Couchsurfing a Meetup.com. Možno sa palacinková noc koná v meste, ktoré sa chystáte navštíviť!

Ak si chcete aspoň trochu predstaviť palacinkovú atmosféru, tuto nájdete video z jedného eventu v Brazílii.

palacinky
Sladká bodka na záver

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?