Pepek námorník stále žije – jeho domovom je Popeye Village na Malte

Popeye Village malta
Popeye Village na Malte

Ukrýva ju ostrovná príroda a jej brehy obmýva more. Dedinka Popeye Village vyrástla ako filmová scéna v „tých rokoch osemdesiatych“. Dnes je jednou z hlavných turistických atrakcií na Malte.

„Stále živá filmová scéna, ktorá nekončí len na plátne či obrazovkách.“

Jej domovom je Malta

Ostrovný štát Malta obmývaný Stredozemným morom je obľúbeným miestom mnohých dovolenkárov ale aj milovníkov pamiatok a prírody. Teplo, more, nádherné, niekedy až rajské pláže – to všetko je lákadlom na prežitie výletu či dovolenky práve na tomto ostrove. Samozrejme, najväčší rozkvet turizmu tu vypuká v lete, no ostrov má čo ponúknuť aj počas nie najhorúcejších dní. Navyše, v mimosezónnom období nájdete aj letenky na Maltu za lepšiu cenu.

Akciové letenky na Maltu hľadajte TU.

Malta islands
Ostrovy Malty – Malta, Comino a Gozo

Malta patrí k tým „rozlohou menším“ ostrovom, no to jej rozhodne neuberá na počte zaujímavých miest a atrakcií. Autom sa dostanete z jedného konca ostrova na druhý v priebehu hodiny. Len niekoľko dní stačí na to, aby ste navštívili tie najzaujímavejšie miesta. Výhodou je, že hneď po príchode na ostrov máte na letisku k dispozícii niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú prenájom vozidla. Tak si nemusíte robiť starosti s dopravou po ostrove.

Na stavbu dedinky použili osem ton klincov

Väčšina turistov považuje za jedno z najzaujímavejších miest na Malte práve Popeye Village. Táto malá pestrofarebná dedinka bola účelovo vytvorená ako filmová scéna na produkciu muzikálu Popeye z roku 1980. Na jeho tvorbe sa podieľali spoločnosti Paramount PicturesWalt Disney Productions. Film bol založený na populárnom komikse a animovanej postavičke menom Pepek námorník, ktorého stvárnil Robin Williams. Dnes je Popeye Village otvorená pre verejnosť ako skanzen a pobrežný rezort.

Stavba filmovej scény sa začala v júni 1979. Pozostáva z devätnástich budov postavených z dreva a na jej stavbu bola potrebná stavebná posádka so 165 členmi. Výstavba dedinky trvala sedem mesiacov. Použili sa stovky guľatiny a niekoľko tisíc drevených dosiek dovezených z Holandska. Drevené šindle na strechy pochádzajú z Kanady. Na výstavbu celej dedinky potrebovali osem ton klincov a takmer 3 kubické metre farby.

popeye village malta

Minigolf, šach či pláž – na svoje si príde každý

Popeye Village je postavená na útese v zálive Anchor Bay. Leží vo výške od 60 do 75 metrov, na ochranu pred otvoreným morom počas natáčania. Nachádza sa približne 3 kilometre od známej obce Mellieħa.

Dedinka je skvelým miestom, kde (nielen) deti spoznávajú svet známych kreslených postavičiek. Turisti sem prichádzajú z rozličných dôvodov. Niekto si osviežuje dovolenkový pobyt na pláži príjemným výletom, niekto príde obdivovať netradičné domčeky. Aj v samotej Popeye Village si môžete vychutnať atmosféru ako na pláži. Hneď veľa zátoky je pre turistov miesto s ležadlami, slnečníkmi, ale aj bazénmi a ihriskami. Môžete si tu dokonca zahrať aj minigolf.

popeye village malta
Popeye Village na Malte

Stanete sa hercom a režisérom vlastného filmu

Samotná dedinka a jej jednotlivé domčeky návštevníkom ponúkajú rozličné atrakcie. V jednom si môžete pozrieť film, v druhom zahrať na klavíri, v treťom zas obdivovať štýl života v osemdesiatych rokoch či prípadne si odohrať aj partičku šachu. Okrem toho si môžete vychutnať kávu či občerstvenie na terase jedného z domčekov a kochať sa výhľadom na záliv a more. Dokonca sa môžete stať aj hercami akčného živého filmu. Budete tvorcami scén, vyberiete si kostým a môžete si zahrať darebáka či hrdinu. Po skončení pobytu sa môžete zúčastniť premiéry vášho filmu v kine v jednom z domčekov.

V dedinke však na turistov čaká aj škola, požiarna zóna, obchod so striebrom ale aj zubárov či pekárov dom, ktoré boli vyobrazené aj vo filme. Ako pamiatku na toto miesto si každý návštevník môže vyzdvihnúť svoju pohľadnicu či odfotiť sa v autentickom prostredí.

Popeye village, Malta
Západ slnka nad Popeye village, Malta

Popeye Village ponúka turistom dva balíky, podľa toho, v ktorom období sa dedinku rozhodnú navštíviť. Letný balík a zimný balík sa líšia jednotlivými aktivitami v súvislosti s ročným obdobím, no zaručenie si návštevu dedinky užijete v oboch prípadoch. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 7

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?