Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest

By: Eleazar - CC BY 2.0

Krajina Galského kohúta, ktorá je bohatá na pamiatky a atrakcie. Paríž je hlavným mestom Francúzska s počtom obyvateľov viac ako 2 miliónov na rozlohe 106 km². Nachádza sa na severozápade Francúzska na rieke Seina.

Ak ste gurmán, tak v Paríži si prídete na svoje. Francúzi majú dosť rozmanitú kuchyňu, kde si príde na svoje každý návštevník. Napríklad Ratatouille je populárne francúzske jedlo alebo croissant ako predjedlo. Tak ak chcete ochutnať kuchyňu, kde sa varí s láskou tak je čas, pretože aktuálne sa spiatočné letenky do Paríža pohybujú niečo cez 50 Eur z Bratislavy. Cenovo dostupný, romantický, najnavštevovanejší, chutné jedlo to je len málo prirovnaní k Parížu. V nasledovných bodoch si môžete pozrieť zaujímavé miesta Paríža, kde smerujú kroky väčšiny turistov.

1. Eiffelova veža

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: JuanedcCC BY 2.0

Grandiózne dielo architekta Gustáva Eiffela. Veža, ktorú netreba vo svete predstavovať. Eiffelovka zdobí mesto Paríž už od roku 1889, kedy bola po návrhu spomínaného architekta úspešné dokončená. Je to dominanta Paríža s výškou viac ako 324m. Na vrch eiffelovky Vás vyvezie výťah, kde môžete pomocou ďalekohľadov a za príjemného počasia pozorovať nádhernú panorámu Paríža. Vstup je ale spoplatnený. Veža sa nachádza priamo v srdci Paríža. Ročne ju navštívi neskutočný počet turistov. Niekedy sa načakáte aj hodinu v radoch, ktoré čakajú na úžasnú obhliadku mesta. Preto odporúčame sa do radu postaviť v skorých ranných hodinách (07:00 alebo 08:00).

2. Parížsky Disneyland

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Heather CowperCC BY 2.0

Podobne ako Eiffelova veža tak aj toto miesto je dôvod prečo je Paríž najnavštevovanejším mestom. Rozprávkový svet Walta Disneyho môžete ochutnať v najnavštevovanejšej atrakcii Paríža – Disneylande. Disneyland Vám ponúka nezabudnuteľný zážitok už od 40 Eur na osobu. Animované postavičky, nádherný park, kulisy známych filmov, nádherný hrad. Stačí sa pobaliť a vyhľadať si akciovú letenku na našej stránke. Radšej raz vidieť ako stokrát počuť.

3. Múzeum Louvre

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: BrandonCC BY 2.0

Najväčšie a najznámejšie múzeum. Je domovom najznámejšieho obrazu sveta Mony Lisy. Momentálne múzeum vlastní viac ako 35 000 exponátov z celého sveta a jeho rozloha je 60 000 m². Denne ho navštívia tisíce turistov, preto si obhliadku vystojíte. Cena za jeden vstup sa pohybuje od 20 Eur.

Malá rada: Stojace rady pred múzeom sa dajú ľahko obísť vedľajším vchodom Porte des Lions.

4. Versaillské záhrady

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Kimberly VardemanCC BY 2.0

Niekedy v starších dobách si mocní panovníci potrpeli na prepych a nádherné záhrady. Versaillské záhrady sú dôkazom. Palác Versailles spojený s nádherným parkom je najväčším a jedným z najznámejších palácov na svete. Ideálne miesto na romantiku, že ?

5. Víťazný Napoléonov oblúk

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Kosala BandaraCC BY 2.0

Arc de Triomphe je významný bod Paríža. Je spomienkou na slávne víťazstvá Napoleóna a Francúzska. Táto masívna stavba spája niekoľko ulíc. Napoleón sa však svojho víťazného oblúku už nedožil. Na jeho česť a pamiatku bol zorganizovaný pochod s jeho rakvou.

6. Notre dame katedrála

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Chi KingCC BY 2.0

Prenádherná katedrála, ktorá má titul najväčšieho kostola v Paríži. Veľkou zaujímavosťou tejto mega stavby je, že jej výstavba trvala viac ako 2 storočia a stále nie je úplne kompletná. Dokáže pohostiť viac ako 9 tisíc ľudí naraz. Vstup do tejto katedrály je platený a cez letnú sezónu sa načakáte v dlhých radách. Ale za tú nádheru tejto katedrály to bude stáť zato.

7. Bazilika Sacré-Cœur

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Adriano Aurelio AraujoCC BY 2.0

 

Bazilika Sacré-Cœur je rímskokatolícky kostol v srdci Paríža. Pôvodne bola postavená pre povzbudenie Parížanov po porážke Prusmi. Na vrchu sa nachádza najťažší zvon, ktorý má 19ton. Stavba bola postavená na najvyššom bode v Paríži. V útrobách baziliky sú známe sochy Jany z Arcu alebo krypta, ktorú mnohí pokladajú za Kristovo srdce.

8. Moulin Rouge

Paríž mesto lásky a jeho 8 zaujímavých miest
By: Saroj RegmiCC BY 2.0

Moulin Rouge „červený mlyn“ svetoznámy francúzsky kabaret v štvrti Montmartre. Navštívili ho stovky slávnych umelcov a dokonca bolo o ňom natočených veľa filmov a dokumentov. Kabaret preslávil umelec Toulouse-Lautrec, ktorý namaľoval obrazy ľahkých žien a kabaretného prostredia.

 

Máte ďalší tip na skvelé miesto v Paríži ? Dajte nám o ňom vedieť v komentároch 🙂

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?