Ostrov BALI začne od roku 2024 vyberať vstupný poplatok od turistov!

Pura Ulun Danu Bratan, bali
Bali a jeho chrám Pura Ulun Danu Bratan

Indonézsky ostrov Bali, ktorý je známy svojimi plážami, ryžovými terasami a hinduistickými chrámami, spoplatní vstup turistom od roku 2024. Z desaťdolárového poplatku pôjdu peniaze najmä na programy zamerané na ochranu životného prostredia a miestnej kultúry.

Poplatok sa bude vyberať priamo na letisku a v prístavoch od 1. januára 2024. Cestujúci si budú musieť ponechať potvrdenie o uhradení poplatku a príslušnú nálepku, kým neopustia ostrov.

Touto politikou chceme zvýšiť povedomie a zodpovednosť zahraničných turistov, aby sa podieľali na ochrane životného prostredia a kultúry Bali,“ uviedol v obežníku úrad pre cestovný ruch.

Ostrov Bali sa stal vyhľadávanou turistickou destináciou vďaka prírodným scenériám a bohatej kultúre. Je to aj pre európskych turistov jeden z najznámejších ázijských dovolenkových ostrovov. Poplatok by mal pomôcť práve kultúre, ale aj životnému prostrediu, ktoré je aj vplyvom turizmu ničené. Indonézska vláda dúfa, že spoplatnenie vstupu na Bali bude mať pozitívny vplyv na ostrov a jeho obyvateľov.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Zdroj: https://bit.ly/43m4HrG

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?