Októbrový výlet na KRÉTU – letenky z Viedne už od 15€!

Grécko , Kréta ,skaly, hory

Cestujete radi do prímorských destinácií po letnej sezóne? Máme tu pre vás tip na októbrové letenky z Viedne na Krétu, ktorých cena začína už na 15€!

Za najnižšiu cenu ponúka letenky spoločnosť WizzAir členom svojho Wizz Discount Club. Ak členstvo zakúpené nemáte, letenky vás budú stáť stále výborných 25€!

Letí sa v termíne 18-22.10.2021. V pondelok odletíte, v piatok ste naspäť. Ak by ste chceli letieť už v nedeľu o deň skôr, Ryanair ponúka jednosmerný let 17.10.2021 do Heraklionu za 4,99€. Následne si potom už len prikúpite let späť WizzAirom.

Počas predchádzajúcich rokov sa teploty v rovnakom období na Kréte pohybovali medzi 20-25°C. Ak teda budete mať šťastie na vyššie teploty, stále sa prípadne budete môcť aj okúpať.

Prípadne si môžete pozrieť dostupné linky na Krétu aj z iných letísk na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina).

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Heraklion
od 15€
napr. 18-22.10.2021

Tip na ubytovanie

Anemos Suites „by Checkin“ – izba s vlastnou kúpeľňou, balkónom, klimatizáciou, TV či WiFi. Od pláže budete vzdialení len 30 metrov. Od letiska 3,1km. Predchádzajúci cestovatelia hodnotia zariadenie priemerne 8,3/10. Za 4 noci zaplatíte ako dvojica 132€ – 66€/osoba, 16,5€/osoba/noc.

Prípadne si môžete pozrieť kompletnú ponuku ubytovania na tejto stránke.

Požičanie auta za babku

Ďalšou výhodou cestovania mimo sezóny sú lacné možnosti požičania auta. Na termín 18-22.10.2021 začínajú ceny za požičanie auta už na 56€ – to vychádza na 14€/deň. Pri dvojici teda 7€/osoba/deň, pri štvorici 3,5€/osoba/deň. Celú ponuku si môžete pozrieť na tejto stránke.

Pravidlá vstupu do Grécka a návrat na Slovensko

Na vstup do Grécka je momentálne vyžadované očkovanie, negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 48 hodín. Viac info na stránkach MZV.

Pri lete na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdí slovenská autobusová spoločnosť Slovak Lines. Lístky sú dostupné už od 7,90€ v jednom smere – objednať sa dajú priamo na ich stránke. 

letenky z Viedne do Heraklionu

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)