„Odpojte“ sa od sveta. Najkrajšie miesta, na ktorých nájdete pokoj a harmóniu

By: Edward Dalmulder - CC BY 2.0

Tempo moderného života nám častokrát nedáva príležitosť naplno si vychutnať okamihy a miesta, ktoré nám svet ponúka. Občas však potrebujeme oddych, počas ktorého sa môžeme od sveta doslova „odpojiť“. Aké sú najkrajšie miesta, na ktorých skutočne nájdete pokoj a dokonalú harmóniu?

Súostrovie Svalbard v Nórsku

Súostrovie Svalbard môžete poznať aj pod názvom Špicbergy“. Leží v Severnom ľadovom oceáne medzi NórskomSeverným pólom.  Je najsevernejším miestom na Zemi a žije tu pravdepodobne viac ľadových medveďov ako ľudí. Aj napriek tomu sem prichádzajú turisti zvedaví na krásu nedotknutej prírody. Svalbard je ideálny pre tých, ktorí túžia vidieť polárnu žiaru a zažiť divokú severskú prírodu na vlastnej koži.

O tomto súostroví sme už v našom magazíne písali. Ak vás fascinuje severská príroda a jej krásy, prečítajte si celý článok o Svalbarde.

Svalbard
By: Christopher MichelCC BY 2.0
Svalbard
By: Christopher MichelCC BY 2.0

Obec Ittoqqortoormiit v Grónsku

Ľadové medvede sa vyskytujú aj v tejto obci na východnom pobreží Grónska. Ittoqqortoormiit je jednou z najvzdialenejších obcí v krajine a zároveň aj jedným z najodľahlejších osídlených miest na svete. Je prístupné len loďou niekoľko dní počas roka. Leto tu trvá len dva mesiace a po väčšinu roka je fjord zamrznutý. Okrem ľadových medveďov tu žijú aj tulene, diviaky a pižmony.

Ittoqqortoormiit
By: Rob OoCC BY 2.0
Ittoqqortoormiit
By: Rob OoCC BY 2.0

Národný park Chapada Diamantina v Brazílii

Národný park Chapada Diamantina je doslova rajom pre milovníkov prírody a nádherných scenérií. Leží v severovýchodnej časti Brazílie nazývanej Bahia. V tomto národnom parku sa nachádzajú rôzne druhy lesov a živočíšnych druhov. Pýšiť sa môže nielen obrovskými kaňonmi, ale aj riekami a niekoľkými vodopádmi. Pasienky s vysokou nadmorskou výškou, ktoré sa tu nachádzajú, sú známe ako „Gerais“. Zaujímavým mestom v parku je Iraquara, v ktorom sa nachádza množstvo jaskýň s pravekým skalným umením. Vďaka tomu dostalo mesto prezývku „City of Caves“.

údolie
By: Danielle PereiraCC BY 2.0
vodopád
By: Danielle PereiraCC BY 2.0

Ľadovec Perito Moreno v Argentíne

Ľadovec leží v Národnom parku Los Glaciares v juhozápadnej provincii Santa Cruz. Je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v argentínskej Patagónii. Táto ľadová formácia dlhá 30 kilometrov je jedným zo 48 ľadovcov ľadovcového poľa v Andskom systéme zdieľanom s Čile. Celé ľadové pole je treťou najväčšou rezervou sladkej vody na svete. Aj napriek tomu, že z väčšiny ľadovcov na svete pod vplyvom globálneho otepľovania ubúda, Perito Moreno prispieva v vyrovnávaniu tejto straty. Uvádza sa, že každý deň rastie približne o dva metre. Jeho priemerná výška nad hladinou mora je 74 metrov a pod morom je hlboký 170 metrov.

ľadovec
By: DeenselCC BY 2.0
ľadovec
By: DeenselCC BY 2.0

Región Ladakh v Indii

Región je prezývaný ako „Krajina horských priesmykov“. Ladakh sa rozprestiera od pohoria Karakoram na severe až po Himaláje na juhu.  Je známy svojou odľahlou krásou, mimoriadnou scenériou a kultúrou, ktorá je ovplyvnená Tibeťanmi a Nepálcami.

údolie
By: Jørn ErikssonCC BY 2.0
údolie
By: alan jonesCC BY 2.0

Útesy Seven Sisters v Anglicku

Tieto kriedové útesy sú veľkolepým ukončením zvlnených kopcov, ktoré dramaticky klesajú do mora. Nachádzajú sa na kanáli La Manche neďaleko Newheven na juhu Anglicka. Kombinácia zelenej trávy, modrej vody kanálu a tichej prírody robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre tých, ktorí si radi vychutnávajú pokojné miesta s krásnou scenériou.

útesy
By: 一元 马CC BY 2.0
útesy
By: A_PeachCC BY 2.0

 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?