Oáza s liečivými účinkami, kde môžete vyskúšať aj snowboardovanie na piesku

By: Christopher Crouzet - CC BY 2.0

V Peru, ďaleko od turistických trás, leží miesto s prívlastkom neuveriteľné. Huacachina leží v srdci púšte, ukrytá medzi zvlnenými piesočnými dunami a sústreďuje sa okolo oázy obklopenej palmami. V minulosti sa predpokladalo, že kúpanie sa vo vode má liečivé účinky. Aj preto sa toto miesto stalo obľúbenou destináciou pre bohatých Peruáncov. Postupom času vyrástli okolo oázy domy a hotely.

Môže sa to zdať len ako ilúzia, no Huacachina, vziadelná viac ako 200 kilometrov od mesta Lima, skutočne existuje. Je výnimočným miestom, ktoré je mnohokrát opisované aj ako raj. Vznik mesta sa viaže na štyridsiate roky minulého storočia, keď sem začali prichádzať bohatí obyvatelia Peru za účelom nerušene v súkromí oddychovať a kúpať sa vo vodách oázy. Niekoľko rokov neskôr popularita miesta upadla a cestovný ruch Huacachinu takmer ignoroval. Všetko sa zmenilo v roku 1990, keď niektorí podnikatelia vytvorili z Huacachiny ideálnu destináciu pre turistov.

oáza   
By: David StanleyCC BY 2.0
oáza   
By: jmageCC BY 2.0

Huacachina nabrala na svojej popularite do takej miery, že dnes je dokonca vyobrazená na peruánskych bankovkách. Nájdete tu hotely pre každý rozpočet reštaurácie či dokonca požičovne vodných bicyklov. Turisti majú možnosť zúčastniť sa na dobrodružných výletoch v púšti či dokonca môžu vyskúšať sandboarding, druh snowboadingu na piesočných dunách. Liečivá sila vôd v oáze neostala len mýtom. Má skutočné pozitívne účinky a výhody pre tých, ktorí trpia astmou alebo reumatizmom.

bankovka   
By: Robert LunaCC BY 2.0

Je tu skutočne veľké množstvo aktivít, ktoré sa v Huacachine dajú robiť. Okrem sandboardingu môžete vyskúšať aj bodyboarding. Ide o netradičnú aktivitu, pri ktorej sa môžete vlastným telom spúšťať dole dunami. Uistite sa však, že máte slnečné okuliare a zatvorené ústa. ?

duny   
By: Robert LunaCC BY 2.0

V Huacachine môžete dokonca absolvovať ochutnávku vín v jednom z jej vinárstiev či vziať si priamy let do Nazca Lines či na ostrov Bellestas, ktorých územie obývajú tučniaky a tulene.

K vzniku Huacachiny sa viaže aj legenda. Podľa nej sa mladá dievčina Huacay China zamilovala do bojovníka. No po tom, čo sa dozvedela o jeho smrti, začala plakať. Vybrala sa na miesto ich prvého stretnutia a pri pohľade do zrkadla zbadala svojho milenca. To ju vystrašilo a rozutekala sa a zrkadlo upustila na zem. Zrkadlo sa potom premenilo na lagúnu a Huacay sa ponorila do jej vôd a stala sa z nej morská panna.

Limy sa do Huacachina dostanete autobusom, ktorý vedie do Ica a otiaľ sa pokračuje taxíkom. Cesta autobusom trvá štyri a pol hodiny. Výlet na toto miesto je vzrušujúcim zážitkom, ktorý vás prevedie hlboko do púšte. Ponúka fascinujúci pohľad na obrovské piesočné duny. Tieto starobylé hory piesku sú krásne a surrealistické. A dobrodružnejší návštevníci môžu vyskúšať spomínaný sandboarding či bodyboarding po dunách.

duny   
By: Robert LunaCC BY 2.0
oáza   
By: ms.akrCC BY 2.0

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?