NOVINKA: WizzAir plánuje začať lietať z Európy do Indie!

WizzAir plánuje lietať z Európy do Indie

Wizz Air plánuje expandovať aj ďalej do Ázie! Najnovšie generálny riaditeľ aerolinky spomenul plány spoločnosti spojiť Európu aj s Indiou – v momente keď dorazia nové lietadlá Airbus A321XLR.

V rozhovore pre Aviation Daily povedal generálny riaditeľ Wizz Airu Jozsef Varadi, že na začiatok sú v pláne lety z Abu Dhabi do Indie. Abu Dhabi by sa zároveň stalo pre Wizz Air prepojovacím bodom medzi Európou a Indiou(do Abu Dhabi lieta WizzAir aj z Viedne aj z Budapešti).

„Z dlhodobého hľadiska by sme mali záujem spojiť Indiu s európskou sieťou aj priamymi letmi, najmä keď budeme mať dostupné lietadlá A321XLR“ povedal Varadi.

Wizz Air má objednaných 47 lietadiel A321XLR. Airbus uvádza, že neočakáva sklz v pláne certifikácie pre túto verziu s dlhým doletom a cieľom je uvedenie do prevádzky v druhom štvrťroku 2024.

Hoci tento plán nie je možné zrealizovať v krátkodobom horizonte, Varadi verí, že Wizz Air by mohol byť priekopníkom v približovaní Indie a Európy.

„Očakávam náš prvý Airbus A321XLR ku koncu budúceho roka. Lietadlo môže napríklad letieť z Dillí do Londýna bez medzipristátia … nie z celého územia Indie, ale z niektorých jej častí,“ povedal.

Do Pakistanu zatiaľ nelietame, ale práve prebieha proces získavania povolení,“ dodal Varadi.

Flotila Wizz Air v Abu Dhabi, spoločného podniku medzi maďarským Wizz Airom a spoločnosťou ADQ zo Spojených Arabských Emirátov, sa v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov zdvojnásobí z ôsmich lietadiel na 16.

WizzAir prijal opatrenia, aby tento rok nerušil toľko letov

Pokiaľ ide o európsky trh, Varadi očakáva, že odvetvie dosiahne tento rok približne 95% kapacity pred pandémiou COVID-19, zatiaľ čo počet prepravených pasažierov Wizz Airu dosiahne 160%. „To znamená, že sme o 60% väčší“.

Kvôli štrajkom očakáva, že toto leto môžu mať cestujúci na letiskách problémy. „Vidíme veľa sociálnych nepokojov, ktorý ovplyvňujú odvetvie,“ povedal Varadi. „Vojna na Ukrajine taktiež stále ovplyvňuje letovú prevádzku.“

WizzAir poučený z poslednej sezóny zvýšil počet ľudí v dennej prevádzke zo 150 na 300Aerolinka bude mať v systéme päť náhradných lietadiel, v porovnaní s tromi lietadlami minulý rok. „Hovoríme tu pravdepodobne o investícii približne vo výške 110 milióna dolárov, aby sme ponúkli spoľahlivú prevádzku v Európe,“ dodal. Flotila Wizz Airu sa tento rok rozrastie z 180 lietadiel na 200.

Zdroj: AviationWeek

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.1 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?