NOVINKA! ŠPANIELSKO plánuje otvoriť hranice od konca júna.

Nedávno sme vás informovali o plánoch otvorenia hraníc Slovinska, Chorvátska, Grécka či Talianska. Najnovšie informovalo o otváraní hraníc aj Španielsko.

Vláda dnes oznámila, že otváranie Španielska pre turistov zo zahraničia by malo nastať na konci júna. 

„Hneď, ako budú môcť Španieli cestovať do iných provincií, budú môcť cudzinci vstúpiť do Španielska“ povedal minister dopravy  José Luis Ábalos.

V Španielsku sa aktuálne pomaly uvoľňujú opatrenia. Tie sú však v rámci krajiny odlišné. Uvoľnenie už pocítilo približne 70% obyvateľov kým taký pri takom Madride obmedzenia pre občanov ostávajú. Na španielskych ostrovoch sa život postupne vracia do normálu.

„Dúfam, že turistickú aktivitu budeme môcť začať od konca júna. Musíme docieliť, aby bolo Španielsko zo zdravotného hľadiska príťažlivou krajinou,“ povedal minister

V prípade, že plánujete dovolenku v Španielsku či Taliansku – odporúčame si ju naplánovať skôr na druhú polovicu leta. Ak bude trend poklesu nákazy podobný tomu dnešnému – situácia tam už vtedy snáď bude podstatne lepšia. A ak by príchod turistov v krajine spôsobil šírenie nákazy – dozvedeli by ste sa to snáď už v júli – ešte pred tým, ako odletíte dovolenkovať.

Zdroj: Denník N

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?